| Mariuszee a întrebat:

Câte șanse sunteți dispuși sa dați partenerului? Eu unul am ajuns la capătul puterilor.E ceva anormal dacă îmi doresc sa ies cu partenerul în oraș sa petrec clipe cu el în intimitate, în parc oriunde doar sa fiu lângă el? Mereu îmi spune ca nu are timp, dar eu consider ca timpul trebuie rezervat în cuplu.Nu poți amâna iubirea pentru alte treburi. CEl puțin eu asta cred care am 21 de ani.Iar persoana inculpata are 30 deci ar trebui sa dea dovadă de mai multa maturitate.Astăzi m-am simțit intru totul umilit.Am mers acasă la ea sa îi fac o surpriza pe neașteptate căci nu ne mai văzusem demult și a reacționat extrem de urat a început sa țipe și sa mi spună sa plec toate astea spunând ea din cauza faptului ca am pus prea multe întrebări cu o zi în urma și nu îi place sa dea "interviuri".Am facut o ora jumate ca mai apoi sa ma intorc acasa din nou.Chiar nu mai suport sa și bata joc în halul asta din moment deși o iubesc...Voi ce credeți?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 30viata nu mai e asa boema ca la 21. Apar frustrari, stres, munca... poate omului nu ii ardea de surpize... sau poate are pe cineva de varsta lui, cu aceeasi gandire. Nu mai bine iti gasesti si tu unul de varsta ta?

| Mariuszee explică (pentru suntserios):

Nu consider vârstă un impediment. Trebuie sa va înțelegeți ca și personalitate și e mult mai important. Știi și tu ca sunt mulți de o anumita vârstă sa zic 30 și sunt foarte imaturi în gândire.Și apropo nu mi plac apropiati de varsta mea ci un pic mai în etate.Mă simt mai în siguranță lângă astfel de parteneri

| Pool77 a răspuns:

Da-i cu jet, la 30 de ani daca esti o persoana normala nu faci asa crize.
Mai ales daca persoana respectiva face o ora jumate pana la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.In primul rand diferenta de 9 ani dintre voi e cam mare.Adica tu esti baiat si ai 21 ani iar ea e fata si are 30 ani? De ce nu iti cauti o fata de varsta ta? E mult mai simplu si mai usor sa comunici cu cineva de varsta ta.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0. O stie de la a 3 intalnire ca la mine nu exista o 2 sansa. Ai gresit o data? Stii pe unde e iesirea.

| Evolettee a răspuns:

Ca nu merita, clar. Dacă as fi pusa in situatia asta i-as da cu flit imediat respectivului, femei sunt multe in lumea asta, la fel si bărbații. Cine e pentru tine te va gasi. In conceptia mea nu as accepta sa fiu intr o relatie in care doar eu iubesc, nu este posibil si din gesturile femeii respective reiese ca nu te iubeste. Cand o persoana iti greșește odata o va face mereu, dupa asta ma iau. In plus ca esti tanar ai toata viata inainte poti avea ce fete vrei tu.O seara buna!

| Mariuszee explică (pentru Evolettee):

Multumesc.Într adevăr așa este într o relație nu poate iubi doar unul.Doar ca eu am crezut cu tărie ca mă iubește pentru ca ne o spuneam doar ca, comportamentele anormale pe care le adopta spun altceva. Când iubești iti pui partenerul pe primul plan nu îl amâni și eviți. Ceea ce nu trăiești la timp nu mai trăiești niciodată. Eu vreau sa trăiesc prezentul și atat nu mă interesează ca și va face timp peste 2 luni...Pacat.Dar viata continua.Seara faina!

| Evolettee a răspuns (pentru Mariuszee):

Credeai ca tărie pentru ca o spunea? Dragostea se simte, stiu asta. Dar mai bine să vedem faptele si nu vorbele, vorbele nu inseamna nimic dacă nu sunt sustinute de fapte. Dacă eu iubesc pe cineva imi fac timp pentru el fac tot posibilul sa il vad pentru ca nu as suporta sa stau fara el, cand iubesti nimic nu e Mai presus decat persoana iubita, asa gandesc eu si asa e si normal. Însă cred ca in ziua de azi sunt rare persoanele care încă mai iubesc cu adevarat.

| Mariuszee explică (pentru Evolettee):

Așa este. Corect. Dragostea adevărată e pe cale de dispariție

| DaniGl a răspuns:

Sa stii ca diferenta de varsta este destul de mare.Ea are o alta perspectiva asupra lucrurilor, si tu ai alta perspectiva.Parerea este sa aveti o discutie cat se poate de serioasa, si poate se ajunge la o intelegere.Tie insa ti-ar trebui o fata de varsta ta sau putin mai mare ca tine.

| AndreeaSexoasa69 a răspuns:

Out.