| unknow a întrebat:

Ce ai alege?:
- sa ai trasaturi PERFECTE, sa fi corpolenta cu picioare perfecte, cu fund bombat, cu sani frumosi, si talie mica, cu sprancene perfecte si ochi mari si frumosi dar sa ai nasu` UN PIC cam mare laughing)
-sau sa fi cat de cat ok fara ochi asa frumosi, fara buze asa pline, fara pometi asa rotunzi... fara fund asa bobmbat fara corp asa accntuat... si sa ai nasu` mic?[dar totusi dragutssa.]

aceasta este o intrebare pentru. fete si as vrea sa stiu cum gangeste lumea p`aici:d! se poate un raspuns frumos si convingator?batting eyelashes

16 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nimeni nu are toata trasaturile din prima varianta si nici din a 2. fiecare are calitatile si defectele lui. conteaza doar sa iti pui ii vedere calitatile si sa askunzi defectele cat se poatehappy

| unknow explică:

@ignore, pui uh pariu cu mine ca nu are nimeni calitatile si defectele descrise laughing?

| unknow explică:

@GrammarNazi...nasu` mew n-are nici o problemawinking

| Helpmeeveryday a răspuns:

Eu aleg a 2a desi nu ma aseman de loc.
Sunt inalta, corpolenta, nu am picioare perfecte, ochii frumosi(asa mi s-a spus), sani frumosi, fund bombat, buze normale, si nas dragut...Dar nu mi se pare ca sunt perfecta...
Am destule defecte zic euhappySi ma mandresc cu asta, pentru ca asta sunt euhappy

| enverhoxha a răspuns:

Prima variantă e mai bună, fiindcă nasul se poate corecta uşor. A doua variantă nu e perfectibilă - aşa eşti, aşa rămâi. În plus, depinde de forma nasului. S-ar putea să nici nu fie nevoie de operaţie. Nasul nu trebuie să fie obligatoriu miniatural.

| GrammarNazi a răspuns:

Deci trebuie să îți faci o rinoplastie.

| Chocoleata a răspuns:

A doua varianta

| DeeaDee a răspuns:

Prima varianta am toate cele doar ca nu am fund bombat si nici nasu marewinking

| Mandy4105 a răspuns:

laughing))) varianta a doua pentru ca APROAPE toate persoanele pe care le stiu cu nasul mare sunt infumurate laughing)

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Poti sa fii cat de draguta ai vrea ca tot te va critica lumea ca ai nasul mare.Dar poti cu siguranta sa fii critcata ca nu esti asa de perfecta ca acea fata care are nasul mare.
Sincer eu prefer varianta a doua, decat prima deoarece eu aici ma regasesc:*
Si cu ocazia asta daca nu vei arata ca prima varianta nu vei iesi asa de tare in evidenta in ochii baietilor.

| littleblackgirl a răspuns:

Sa stii ca defectele pot fi transformate in calitati. Sunt foarte multe vedete cu defecte, printre care se numara Megan Fox (are degetele mai groase decat normalul), Julia Roberts (are gura mai mare proportional cu fata ei) si aici mai intra multe alte vedete. Doar ca la cat de talentate sunt, la cat farmec au, crezi ca se mai da importanta anumitor maruntisuri? Daca stii cum sa-ti folosesti defectele, acestea vor ajunge avantaje, si cui nu-i convine, asta e viata. laughing Lumea judeca in fel si chip, lumea poate fi rea. Daca am fi sa ne luam dupa toate gurile rele, si dupa cati incearca sa ne puna bete in roate, atunci cu siguranta am avea numai defecte.

| lore22 a răspuns:

Salut! Sincer nu gasesc sa fie vreo fata perfecta, fiecare are defectele ei.Dar ca sa aleg una din variantele tale aleg a doua.
Un sfat:oricum ai arata mai putin bine sau chiar f bine important e sa fi tu insuti si atunci sigur lumea te va aprecia pentru ceea ce esti nu pentru cum arati!

| Pepsi_3761 a răspuns:

Pt fetele lesbi sau pentru cine ai pus intrebarea?

| Pepsi_3761 a răspuns:

Intrebarea e pentru fetele lesbi sau cum?

| pissybabby a răspuns:

Nimeni nu e perfect, fiecare om are un defect pe care unele persoane il observa altele nu.defectele ne fac speciali, defectele ne diferentiaza, iar unele defecte pentru persoanele dragi noua li se par calitati uneori.