| Dyanes a întrebat:

Ce ar alege un baiat? O fata la care a fost primul,care a fost virgina,sau una care a mai avut baieti inaintea lui,1, 2 sa zicem? Vreau raspunsuri sincere. Multumeesc!

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O va alege pe cea pe care o iubeste si langa care se simte el fericit, oricat de egoist suna lucrul asta.
Indiferent de starea virginitatii ei.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru greece12):

Se vede cine gandeste matur.Tot respectul doamna happy
Revenind la subiect.O va alege pe cea care sa il faca fericit, nu o sa stea nimeni cu dosarul in mana si sa numere barbatii care au fost inainte.Bineinteles sa nu confundam termenii. Daca inainte au mai fost xx barbati dar numai ca intretina relatii sexuale si nimic altceva, atunci se poate spune ca da, aia e o curva si normal ca e de evitat daca se vrea ceva serios.Dar in rest nu cred ca tine cineva la virginitatea aia asa de mult incat sa ocoleasca o femeie.Parerea mea!

| greece12 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

In viata asta toti cautam ceva,confirmare,cariera,viata buna,bani,liniste si toti la un loc,fericire.
Povestea,de fapt, se reduce la ce-ti ramane cand tragi linie, la ce ti-a umplut sufletul si daca ti l-a umplut ceva.
De-asta alegem intotdeauna ceea ce iubim si ne aduce fericire.
In ciuda oricarei alte teorii.
happy
Barbatii cu ochelari de cal, care neaparat isi doresc o virgina alaturi, sunt suflete sarace si superficiale care umilesc si anuleaza orice alta valoare a unei femei...pentru ei e ca si cum n-ar conta inteligenta ei,aspectul,spiritualitatea,cultura,fidelitatea, seriozitatea, nimic, doar starea virginitatii ei!
Un criteriu fals, depasit si misogin.
Cand ii aud ma intreb cam ce au ei de oferit...
happy

| mihai69 a răspuns (pentru greece12):

Eu totuși o să rămân cu un of: cum o fi oare cu o virgină?
E drept, nu e un capăt de țară (dovadă că am ajuns până la vârsta asta fără să știu cum e și cum arată, altfel decât în poze) - dar la fel de cinstit trebuie să recunosc faptul că am această curiozitate...

| greece12 a răspuns (pentru mihai69):

Garantat ofurile astea le au destui barbati,daca asta ar putea semana cu o consolare...
Pentru ca nu-mi plac, insa, genul asta de "consolari" care nu rezolva nimic, uite, imagineaza-ti ca inoti intr-un bazin cu miere.Din ce in ce mai calda, tot mai calda...si poate-ti mai trece din of!
happy

| mihai69 a răspuns (pentru greece12):

Nașpa! Dacă ajung prea departe, mă pot frige! tongue
Săru' mâna de mângâiere, totuși.winking

| greece12 a răspuns (pentru mihai69):

...nu fierbinte!
happy

| baru a răspuns:

Un baiat, o fata la care a fost primul. Un baiat istet, o fata care a fost....educata! De ce? Femeia a fost si va fi tot timpul curiosa.

| CocoMexii a răspuns:

Depinde pentru ce ar alege-o.
Nu ai cum sa alegi o fata dupa virginitatea ei, poate spune ca nu este,dar de fapt a pierdut-o de mult. Daca e virgina poate nici cu tine nu o va pierde. Intr-o relatie nu spun ca nu conteaza si lucrul asta, doar nu te-ai duce la o fata care a umblat cu zeci de baieti prin asternuturi. Dar pana la urma, alegi cu inima,alegi fata care iti place mai mult, care te face sa te simti mai special, alegi dupa placul inimii. Eu zic sa te gandesti, sa nu iti para rau apoi, ca ai dat cu sutul unei persoane pe care in timp ti-ai dat seama ca ea era pentru tine.Bafta.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Depinde acum de fiecare in parte.Clar ca fata care a mai avut 1, 2 inainte va fi privita putin diferit si nu va avea parte de relatia serioasa pe care si-o doreste.Pentru ca baiatul zice...acelora le-au mers imi va merge si mie apoi te lasa.Pe cand daca el a fost primul si e un baiat matur...nu te-ar lasa

| PrunaPătrată a răspuns:

Serios? ce intrebare e asta? e adevarat ca fetele care au avut 1242135216 de iubiti sunt numite de obicei tarfe.Chiar daca poate nu e adevarat.Ar alege-o pe cea care stie sa lege 3 cuvinte si arata si bine cat de cat, adica la prima vedere conteaza mult aspectul.Si daca esti frumoasa, abia dupa ce se baga in seama cu tine o sa-l intereseze mentalitatea.

| RAY a răspuns:

Depinde pentru ce ar vrea sex sau relatie?
pentru sex eu as spune o virgina
pentru o relatie nu vad de ce ar conta asta, fiecare a facut ce a vrut cu trupul lui de ce sal condamni pentru trecutul lui

| neutrino a răspuns:

La inceput vrem sa fim primii, apoi ne multumim daca suntem in primii 5, si acceptam sa fim in primii 10- 15...

| Mussette a răspuns:

Mi se pare ceva fara logica. El poate cu mai multe, iar ea doar cu unu, ca apoi nu se mai merita. Si fetele cu care a fost el?! Ele n-au dreptul la un altul? Si daca sta pana la ultimul si respectivul nu e sa fie cel ce spera ea. Atata timp cat se respecta si se iubesc, nu conteaza trecutul, doar daca n-a fost meseriasa fata.hee hee

| TeckTonik997 a răspuns:

Virgina.

| Amerilyse a răspuns:

Difera de la baiat la baiat, ma refer la "gusturile" lui. Sunt baieti care prefera sa isi ia o virgina(e mandria aia ca a fost primul) si altii care nu dau inportanta daca este sau nu virgina.

| OliviaStavarache12 a răspuns:

Eu cred ca ar alege-o pe aia care arata mai bine si i-ar place lui

| Petrus_Bogdan_1994 a răspuns:

Nu mai bine-mi iau un Logan nou decat unul folosit?