| GeorgeDRX a întrebat:

Ce avantaje ai odata ce esti potent? Ce poti sa faci "in plus"? Sper ca intelegeti laughing Si de la ce varsta esti potent? (REPET, Potent, nu IPOTENT. Stiu ce inseamna sa fii ipotent)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ipotent nici macar nu exista, deci e imposibil sa stii ce inseamna un cuvant inexistent.
Potent inseamna puternic, tare, viguros. Nu are neaparata legatura cu capacitatea de a face sex.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma bucur ca stii ce inseamna sa fii ipotent, doar ca acest cuvant nu exista

| corbulalbrosu a răspuns:

Repet si eu, forma corecta a cuvantului este IMPOTENT si este opusul cuvantului POTENT. Poate fi caracterizat ca fiind un barbat POTENT doar cel care intruneste toate cerintel necesare.Doar un barbat ce intruneste aceste puncte de vedere si anume sa fie cel mai cel : fizic, psihic si financiar devine un fel de "zmeu" sau de ce nu un "zeu" pentru femei. big grin

| mihai69 a răspuns:

„Stiu ce inseamna sa fii ipotent"
===
Zău? păi spune-ne și nouă, nu de alta, dar cuvântul ăsta încă nu figurează în DEX!
On topic: potent exact asta însemnă: să poți! Dacă ești potent, poți să faci orice vrei! Chiar și-n plus, că doar de aia ești potent. Poți fi potent la orice vârstă, depinde în ce domeniu consideri tu potența aia.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai vrut sa spui IMPOTENT

POTENT conform DEX POTÉNT, -Ă, potenți, -te, adj. Puternic, tare. – Din lat. potens, -ntis.
Cei potenti din orice punct de vedere (social, financiar, sexual) au un statut aparte in fata femeilor

Cei IMPOTENTENTI, doar prin noroc.

| Mussette a răspuns:

Poti face si copii. smug

| Negoiu a răspuns:

Brigaela ţi-a răspuns corect, nu ştii!