anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce este iubirea ?

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Boala incurabila a sufletului!

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

O nebunie frumoasa* de ''sentimente'', Un fenomen`de stari''

| pendula a răspuns:

Iubirea nu e altceva decat un sentiment cu cat e mai puternic cu atat e mai frumos.

| Liada a răspuns:

Ar fi ca fluturasii din burtika. a fi o stari ca nu mai poti trai fara el/ea. a vrea mereu sa stii ce face, cum e.tot.a trai pentru cineva

| udarb a răspuns:

Iubirea este o stofa a naturii, brodata de imaginatie. - Voltaire

| Andraa_3088 a răspuns:

Iubirea suntem noi. Eu cred ca este singurul sentiment care exista in sufletul fiecaruia in cantitati imense si intr-o multitudine de forme.

| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a răspuns:

Iubirea este un sentiment aparte si se manifesta diferit. Fiecare percepe iubirea in felul lui love struck. De acord cu Tepes -nu are definitie. ByE >big grin

| Slavic a răspuns:

Sunt multe feluri de a iubi si fiecare om o intelege in felul sau...
deci... Ce este iubirea?
este o stare care te ia prin surprindere, care te lasa cu gura cascata, care te lasa prada tuturor sentimentelor, care te face sa fii vulnerabil si puternic, care te face sa simti ceea ce nu esti in stare sa simti de obicei...
iubirea este acea stare care iti daputeri sa fii nebanuit de bun dar, in acelasi timp, te poate face o "fiara veritabila"!
iubirea este ceva frumos, ceva ce trebuie trait de fiecare dintre noi! (important e sa gasesti persoana care sa merite toate sacrificiile si toate sentimentele tale...)
in iubire poti fi dezamagit sau rasplatit pe deplin!
despre iubire se poate scrie la infinit, asa ca... ma voi opri aici! (e asa usor sa spui ceea ce crezi, sa filozofezi! important e sa ai starea necesara!
Iubirea poate fi clasificata dupa multe criterii (iubirea de frumos, iubirea de mama, iubirea de tara, iubirea la 20 de ani, iubirea la 40 de ani si clasificarile ar putea continua...

| corina_4591 a răspuns:

Fiecare simte iubirea asa cum poate. eu cred ca este cel mai nobil sentimnt din lume care te face sa poti sa treci peste toate granitele. un sentiment ce implica dragoste respect incredere sinceritate dar si SUFERINTA.

| diablo4life a răspuns:

Iubirea este un sentiment puternic, profund si placut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o traire.nu are o definitie. o traire a fiecaruia. o traire frumoasa, plina de frumos si de simtire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un sentiment ce nu poate fi explicat!

Întrebări similare