| gabor_8975 a întrebat:

Ce este iubirea?happy

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vrei un raspuns mediocru, roz cu fluturash si multi pupici? N-am
Iubirea la fel ca multe alte sentimente e un fenomen stiintific. E atat de mediatizat din cauza parintilor care ne spun de mici cat de important e, a povestilor cu happy-end pe care le citim cand suntem mici cand el cu ea traiesc fericiti pana la adanci batraneti.Cautam iubirea si suntem dezamagiti cand nu o gasim.Sau cand o gasim ne intrebam de ce nu e forever.Nu e forever pentru ca nimic nu e construit sa reziste in fata timpului, a schimbarilor si mai ales a oamenilorwinking

Abh
| Abh a răspuns:

Un sentiment de care, din pacate avem toti nevoie. Omul isi cauta de lucru, vrea sa " investeasca" si ajunge de multe ori sa-si piarda " economiile". Cand a mai adunat putin " la ciorap", se grabeste sa investeasca din nou. Asta e iubirea, un cont de economii nesecat!

| Vizitiul a răspuns:

O enigma a existentei noastre! Nu putem vorbii despre iubire pana nu traim acest sentiment, dar nici atunci nu poti descrie prin cuvinte complexitatea sa. Iubirea este un sentiment, de asta trebuie trait si nu descris. Uite, daca vrei, iubirea este un drog al sufletului, drog care musamalizeaza ratiunea creierului si scoate in relief ratiunea sufletului!

| Luori a răspuns:

Http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/ce-este-iubirea/

http://www.tpu.ro/......-mai-mult/

Cred ca te-am lamurit putin in legatura cu parerea unor useri. Deci, de te nu te deranjezi putin sa vezi ca o astfel de intrebare a fost de "n" ori pusa pe site? Incearca!

| blue-star a răspuns:

Iubirea este acel sentiment special pe care il ai atunci cand intalnesti o persoana deosebita.
Nu poti sa alegi de cine te indragostesti.Singura care alege este inima, care adeseori face greseala de a se atasa de cine nu trebuie.
Dar asta e viata cu bune si cu rele.Nu poti sa traiesti nici fara dragoste, iar daca esti indragostit/a, odata si odata tot te saturi de iubire si pui stop.
Sper ca te-am ajutat.

{funda?}

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Cand ai curajul sa iubesti, ai curajul sa suferi

| Byencutzz a răspuns:

Iubirea nu poate fi explicata ea se simte este ceva ce numai uh poti explica atunci cand o simti.eu cel putin nu-mi gasesc cuvinte sa o explic

| paula90 a răspuns:

Ceva de scurta durata.frumos la inceput si dureros la sfirsit

| cyufulyky a răspuns:

Un sentiment!

| pauladrian a răspuns:

Sa iti spun ceva, nu vei sti ce inseamna pana cand nu vei iubi/nu vei simti acest sentiment.

| ecstasy:* a răspuns:

Iubirea este:
o chestie
care te face sa razi
atunci cand esti obosit
iubirea este:
cand ii spui unui baiat
ca iti place camasa lui
si atunci el se imbraca cu ea in fiecare zi
iubirea este:
atunci cand catzelusul
vine si te linge pe fata
chiar daca l'ai lasat singur toata ziua
iubirea e... e ceva minunat

| leuxxx a răspuns:

Crezi in mosi Craciun?

| gabor_8975 explică:

@» ℓøяε: da care e problema ta ca a fost pusa de "n" ori?
poate sa fie si de "y" ori...numi pasahappy
si daca nu-ti convine ca intreb
spanzuratehappy

| kudika152537 a răspuns:

Iubirea? Siner, o prostie oh go on, si de scurta durata cu siguranta happy

| Dorel_2722 a răspuns:

Atunci cand eu deie buzna in oi =p~

| Dorel_2722 a răspuns:

Atunci cand eu deie buzna in oi :X

Întrebări similare