| t0xic a întrebat:

Ce este iubirea pentru voi ?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos lucru in aceasta lume iubirea este esenta vieti fara ea nu putem trai atunci cand iubesti faci totul pentru persoana pe care o iubesti ca ea sa fie fericita. Cand persoana pe care o iubesti e fericita esti si tu fericit.

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Doar un sentiment.

| madyddd a răspuns:

Iubirea? Ei bine, nu e ceva prea simplu.Acest sentiment e ceva ce nu se poate exprima prin cuvinte.Este un sentiment care te invata ce e bine si ce e rau in viata.E momentul cand chiar nu stii daca e bine,e momentul acela cu adevarat special. Daca deschiderea iubirii e asemenea cerului senin, fara nori, caldura sa este ca lumina soarelui care se intinde pe acest cer, emitand un spectru de culori asemanator curcubeului: pasiune, bucurie, contact, comuniune, bunatate, afectiune, sprijin, dedicare si devotiune.
As defini iubirea foarte simplu: o combinatie puternica de deschidere si caldura, care ne permite sa intram intr-un contact real, sa ne bucuram de el si sa-l apreciem, si sa ne simtim bine cu noi insine, cu ceilalti si cu viata in general. Cuvintele "Te iubesc", rostite in momente de apreciere reala, de uimire sau de afectiune, pornesc din ceva perfect pur, din noi insine - capacitatea de a ne deschide si a spune "da" fara rezerve. Pe scurt, iubirea este forta centrala care ne sustine viata si o ajuta sa functioneze. "Viata e iubire si iubirea e viata". Dar atunci cand iubirea nu este prezenta, ceva intotdeauna ne intisteaza, nu pare a fi in regula; ceva pare ca lipseste, si ne este greu sa gasim bucurie, chiar si atunci cand circumstantele sunt favorabile. Cadem usor prada lipsei de sens, sau disperarii. Intr-o clipa esti conectat cu iubirea din inima ta, te simti deschis, afectuos si legat de ea. Iar in clipa urmatoare, pana te dezmeticesti, tu si iubitul / iubita tau/ ta ati ramas inclestati intr-un conflict sau o neintelegere care va face sa va inchideti in voi insiva sau sa va comportati ca si cum ati fi lipsiti de sentimente. Atunci cand iubesti iti dai seama dupa cum suferi dupa anumita persoana si dupa cat de dor iti e de ea.O sa faci si niste greseli in dragoste,ca orice om,poate va certati, dar, va veti impaca la momentul potrivit si daca chiar nu e iubire nu o sa va mai impacati nicicand...
"DRAGOSTEA INSEAMNA SA NU SIMTI NICI ODATA NEVOIA SA SPUI "(LOVE STORY)
crede.ma ce ste cel mai frumos sentiment pe care il poti avea (eu vorbesc despre iubirea dintre un baiat si o fata pentru ca asa stiu sigur sa si tu ai iubit; toata lumea isi iubeste parintii fratii prietenii etc.)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragostea-i ca și o rîie te mănîncă în călcîie. Cîntă formația night loosers.

| 220V a răspuns:

Intrebarea corecta era: exista iubire?

| RetardedRacoons a răspuns:

Boala psihica.

| emy91 a răspuns:

Un sentiment placut, trecator si cateodata f durerosbig grin