| AnotherHuman a întrebat:

Ce este iubirea?!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O fericire temporara

| CdeMetal a răspuns:

Un fel de fericire care se poate schimba oricand in tristete.

| SandraEve a răspuns:

Cand o sa o simti, o sa stii

| Anon31241212 a răspuns:

Iubirea este ceva ce din nefericire nu stiu cati oameni mai cred in ea in ziua de astazi.
Iubirea e unul din cele mai profunde sentimente, iti inalta fiinta, te face sa traiesti cu adevarat. Cand iubesti, simti ca traiesti cu adevarat. Sa iubesti, nu inseamna sa te *** 24 de ore din 24, iubirea inseamna sa ierti greselile unei persoane, sa fii alaturi de ea cand lumea ei se prabuseste, sa ii dai puterea sa o ridici. In fiecare zi, sa o/il vezi fericit, crescand alaturi de tine, impreuna cu tine de mana sa faceti cele mai nebunesti lucruri, sa radeti la nesfarsit, sa iti petreci viata alaturi de cineva cu care te intelegi si il respecti. Iubirea nu inseamna sa vorbesti pe Facebook 24 h din 24, inseamna sa ii privesti surasul si bucuria cand iti vede chipul, sa razi pana te doare stomacul de ras.
In ziua de azi, la prima cearta lumea se desparte; daca nu vrei te ***, gata esti o /un ciudat(a), cine o sa fie cu unul/una care nu se ***?; etc. IUBIREA ESTE IN NOI DAR MULTI OAMENI REFUZA SA VADA ACEST LUCRU. Normal e mai usor sa pleci decat sa lupti. Iubirea inseamna sacrifiu. Inseamna sa pui in prim plan dorintele persoanei de langa tine. In ziua de azi, de ce sa facem asta? (asa gandesc multi) Imi satisfac interesele si dupa aia pleaca! De aia e greu sa mai ai incredere in cineva. INCREDEREA E MAMA IUBIRII. Nuj iubirea inseamna tot. IMPORTANT E SA AI PUTEREA SA DARUIESTI! NU SA TE GANDESTI DOAR LA TINE! Asta inseamna iubire! Sa le doresti fericirea altora. Nu doar tie.

| asdf2kpower a răspuns:

Ceva ce mai bine nu exista. Așa nu mai se sinucideau/sufereau unii din dragoste.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Puterea de-a te jertfi pentru ceilalti.

Întrebări similare