| Mumoasa_8985 a întrebat:

Ce este iubirea _?

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Iubirea este acel sentiment puternic care leaga o persoana de alta,un sentiment pe care nu il poti descrie in cuvinte,iubirea nu se spune,ea se simte. Iubirea poate fi frumoasa daca gasesti persoana potrivita pentru tine, care te iubeste pentru ceea ce esti, nu din alte interese:X

| bubulinabia a răspuns:

Un sentiment puternic pe care nu il poti descrie. Iubirea se simte...

| warya a răspuns:

Buna Mumoasahappyniciodata ceea ce tu simti nu vei putea exprima prin cuvinte si oricat am incerca noi sa o definim nu vom reusi niciodata sa-i facem pe ceilalti sa o inteleaga din cuvinte pentru ca la urma urmei iubirea se simte, o traim, e in noi si face parte din noi.si datorita faptului ca e in noi o putem descoperi doar in noi, fara sa o cautam. La intrebarea asta am citit un raspuns foarte bun din punctul meu de vedere...este un citat din Bibliehappysi ma bucur ca pot si am ocazia sa til spun. Ce este iubirea? "Iubirea este îndelung răbdătoare, iubirea este binevoitoare, nu este invidioasă, iubirea nu se laudă, nu se mândreşte. Ea nu se poartă necuviincios, nu caută ale sale, nu se mânie, nu ţine cont de rău. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suportă, toate le crede, toate le speră, toate le îndură. Iubirea nu încetează niciodată"...pup si ai grija de uwinking

Întrebări similare