| forgottensoul a întrebat:

Ce ii atrage pe barbati la o femeie pentru a isi dori o relatie?

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Din strict punctul meu de vedere si din experienta mea pot sa spun asa: un barbat adevarat cauta sa aiba la bratul lui o femeie puternica si independenta, o femeie cu incredere si stima de sine, o femeie care-i femeie indiferent de circumstante. Totodata isi doreste o femeie priceputa in bucatarie, in pat si in societate, o femeie care sa nu-l limiteze intelectual si care e dispusa sa lupte alaturi de el pentru visuri personale sau comune, si nu in ultimul rand sa nu uite din cand in cand sa se comporte asemenea unui copil rasfatat, un barbat adevarat stie sa aprecize si sa inteleaga acest aspect. Asta este o imagine la nivel general, in mod particular fiecare barbat selecteaza din caracteristicile de mai sus si ajunge sa le insuseasca idealului lui de femeie, femeia potrivita apartine barbatului cu care se potriveste, restul sunt povesti.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Increderea,sinceritatea,conexiunea emotionala, rationala, comunicarea, atractia fizica desigur, cel putin in cazul meu

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Hai ca faci progrese.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Îmbătrânesc man, am făcut 29 de ani

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Multi inainte.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Danke

| Plato a răspuns:

Domnii sunt interesati de inteligenta, caracterul, educatia, bunul-simt, feminitatea femeii.
Bineinteles ca exista si scursuri, ratati care sunt interesati doar de aspectul fizic, 90-60-90-ul partenerei, iar cand aceasta isi va pierde frumusetea corpului o vor inlocui, desigur.
Trebuie sa faci diferenta intre domni si derbedei, sa nu-i amesteci niciodata.

| Nemessys a răspuns:

Cat de matura e la minte.

| WaterDrop a răspuns:

Singurul lucru general valabil in cazul intrebarii tale, ar fi, sa nu aiba penis. Orice altceva, depinde de la barbat la barbat. Putem vorbi despre parti fizice, gen sani, fund, picioare, fata, sau trasaturi de caracter, mai copilaroasa, serioasa, dominatoare, etc. si nu in ultimul caz chiar si sentimentele pe care ea i le ofera atunci cand sunt impreuna.

| gothicbat a răspuns:

Realizezi că n-ai cum să faci generalizări, nu? laughing
Că fiecare bărbat are preferințele lui.

| Andrei258 a răspuns:

PE MINE UNUL LA O fata / gemeie indiferent de tipul de relatie pe care o avem adica de cuplu sau profesionala ma ag ochii si inteligenta pentru mine conteaza cel mai mult sufletul comunicare si respectul reciproc restul vin de la sine sunt trecătoare

| EmarfaFrate a răspuns:

Sarcasmul,inteligenta si mai multe dar estea 2 sunt bazalaughing