| catalinovicy a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile homosexuale si legalizarea lor? sunteti de acord cu acest aspect?

Răspuns Câştigător
| adesp12 a răspuns:

Fiecare om are un anumit format.Cu totii ar trebui sa acceptam relatiile homosexuale. Dar pentru unii este greu.Motivul este simplu- avem o educatie crestina, avem valori, credinte, obiceiuri care ne impiedica sa acceptam aceasta realitate. Poate multi spun ca sunt de acord, dar in sufletul lor tot le repugna.Nici macar cei care sunt homosexuali nu trec usor peste convingerile lor. Daca ar trece, si-ar recunoaste homosexualitatea.Multi traiesc fara sa recunoasca, asteptand doar sa afle ceilalti.
In privinta legalizarii, eu personal sunt de acord. Dar e ceva greu de infaptuit.Nu e o simpla lege.Trebuiesc modificate multe altele pentru a se pune in practica, in special Codul familiei.La noi si asa textele de lege sunt perfectibile, iar cei care sunt acolo pentru a le face mai clare, habar nu au! plus ca daca ar legaliza homosexualitatea, si-ar pierde din popularitate.Eu cred ca s-ar starni niste proteste uriase.

6 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Mie mi se pare cam aiurea sincer. Cel putin la barbati. Sunt mai multe persoane de sex feminin decat cele de sex masculin si ei se uita tot dupa barbati. Si nu mi se pare normal deloc pentru ca si 2 magneti de polaritate identica se resping atunci asa trebuie sa procedam si noi oamenii.

| SweetPrinces a răspuns:

Nuuuuuuuu imi este greata cand ii vad sincer, parerea mea este ca sunt niste prosti nu mai am cuvinte, dumnezeu a lasat femei si barbat, doar ei doi pot da viata la un copil, doi homo cum ar putea? maine, poimaine oameni se casatoresc cu animalele. asta e parerea mea si punct, cui nu-i convine nu are decat sa inghita in sec

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Omul este facut de la natura se se iubeasca cu fiinta inversa lui
barbatul cu femeia si invers. Mie mi se pare o tampenie cu aceasta legalizare.Adica cum e sa vezi un barbat cu un alt barbat casatorindu-se.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta. Nu legalizarii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu, dar care e problema? sa nu ma luati cu tampeniile gen ca in biblie scria ca trebuie sa ne inmultim etc.asa e, numai ca mai exista si cupluri barbat-femeie, nu numai homo.laughing. asa ca nu inteleg care e problema daca doi oameni se iubesc.si nu pentru ca e aiurea uneori sa-i vad pe aia casatorindu-se. da asa sa0i vad pe strada, poate o aventura ceva nu ma supar rolling on the floor cu alte cuvinte, nu am nimic impotriva. oricum nu e treaba voastra, lasati oamenii in pace.fiecare cu problemele si ciudateniile luiwinking

| horiasima a răspuns:

Categoric nu.Bolile nu au nevoie de legalizare.Ci de un doctor.Sa-si vada de ale lor in dormitor si sa nu mai corupa copii si oameni dezorientati sentimental.Va astept pe toti pe 22 Mai la Marsul Pentru Normalitate din Bucuresti.TOLERANTA ZERO!