| Chawki a întrebat:

Ce pot face pentru a uita prima dragoste?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Cauți altă fată și te îndrăgostești.Cu timpul o să uiți și o să îți fie mai bine.

9 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer,de facut nu prea ai ce sa faci, oricat ai incerca.Prima dragoste nu se poate uita niciodata.Tot ce este unic si important pentru noi, nu vom putea uita.Nu vom putea uita aceea persoana,pentru ca alaturi de ea,candva am invatat sa iubim.
Sincer, nici eu nu mi-am uitat prima iubire, si nu o sa uit niciodata.
Prima dragoste va ramane intr-un colt al sufletului tau, si mereu iti vei aminti de ea, dar de uitat nu uiti.Cu timpul vei obisnui sa traiesti si fara aceea persoana, insa amintirile si iubirea pentru ea, nu vor disparea niciodata!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca el te-a parasit, consoleaza-te cu ideea ca nu te merita si ca tu meriti ceva mai bun.
Multumeste-i bunului Dumnezeu ca esti bine/sanatoasa si sa iti dea putere sa treci peste toate..nu te descuraja si nu iti pierde increderea in tine, soarele va straluci din nou si pe strada ta.
O zi frumoasa sa aihappy

| wolder a răspuns:

Sa iubesti a doua oara

| neutrino a răspuns:

Prima dragoste nu poate fi uitata niciodata! Si chiar ca ar fi mare pacat daca ar fi posibil asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea nu este sa uiti, sa te bucuri de momente bune sau nu petrecute cu persoana respectiva sa accepti ca viata uneori nu inseamna o singura iubire, sa privesti cu bucurie si incredere spre viitor si sa accepti o noua forma de iubire in viata ta. Totul ia forma in functie de tine.
Toate cele bune.

| Burlacu006 a răspuns:

N-ai cum sa uiti prima dragoste, ori cat vei incerca mereu iti vei aminti de eawinking

| DoctorHurtHeart a răspuns:

Prima dragoste nu se uitat niciodata (dupa cum au spus si ceilalti), dar ai putea lasa timpul sa treaca si sa iti gasesti alte activitati care sa te distraga de la a te gandi la trecut. happy

| emiandreea a răspuns:

Daca esti fata mananci multa inghetata sau ciocolata daca, esti baiat astepti putin pana gasesti alta fata happy

| 00ioana00 a răspuns:

Timp si sa cauti alte persoane. Sigur o sa gasesti cineva mai potrivit pentru tine sau macar la fel. Sau chiar sa te distrezi cate o seara cu cineva merita, tot iti va fi mai usor