| tukhey23 a întrebat:

Prima dragoste nu se uita niciodata? De ce!

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Nu se uita pentru ca este pentru prima oara cand tii la o persoana mai mult decat tii la tine insuti, ii daruiesti inima ta, faci totul pentru acea persoana, simti ca plutesti...si chiar daca se termina relatia...nu poti uita partile bune si nu poti regreta ca ai invatat sa ai un sentiment atat de frumos.Este un lucru pe care ti-l vei aminti cu drag, chiar daca la un moment dat ai suferit.

14 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Asta numai D-zeu stie. El face asa fel incat sa nu uiti prima iubire.

| lia a răspuns:

Prima dragoste poate fi uitata numai ca ce ai simtit atunci nu vei mai reusi toata viata sa simti. Pe parcurs, incepi sa iubesti diferit, mai matur. happy

| Sara2 a răspuns:

Prima iubire nu se uita dar nici nu mai poti iubi la fel

| alexa a răspuns:

Pai depinde de fiecare persoana
conteaza si momentele traite cu celalt(spre exemplu poate primul vostru sarut sau prima voastra noapte de dragoste au fost momente de neuitat)
si depinde si de varsta la care ai iubit prima oara
oriqm cuvantul "iubire" inseamna foarte mult... cel putin pentru minehappy

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Pentru ca: "Ce-i intai, pe urma nu-i".

| kh1ss a răspuns:

Pentru ca e prima.

| dulshe a răspuns:

Pentru k e prima data, adica e un moment f important in viata ta, PRIMA DATAbig grin eu cred in asa ceva pentru ca chiar daca no mai iubesti pe acea persoana ramane in inima ta mereu, si nu se uita

| dulshe a răspuns:

Pentru k e prima data, adik e un moment f important in viata ta, PRIMA DATAbig grin eu cred in asa ceva pt k chiar dak no mai iubesti pe acea persoana ramane in inima ta mereu, si nu se uita

| bibitza a răspuns:

Eu am uitat prima dragoste pentru ca de fapt nu era dragoste adevarata...ci doar niste scanteie...acum am intalnit adevarata dragoste pe care sunt convinsa ca nu o voi uita niciodata!

| fryekid a răspuns:

Se uita.
Si am uitat si prima zi de scoala ^_^
Nu se uita ceva la care te gandesti in fiecare zi dar daca opresti sa o faci vei uita happy

| girl16flo a răspuns:

Nu exista un raspuns concretwinking
Parerea mea este ca nu se uita...deoarece va face parte din noi toata viata...atunci descoperiim ce inseamna ca fii indragostit de cineva...si se uita cel mai greu atunci cand esti facut(a) sa suferiwinking o zic din experienta...sadsadsadsad eu cel putin nu o voi uita niciodata pentru ca si in mom asta tin la elsad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e prima. Tu retii prima zi de scoala nu? Dragostea este un lucru important si se retin amanuntele despre ea.

| iulya a răspuns:

Poate pentru ca asta e una din legea vietii...

| iulya a răspuns:

Poate pentru ca asta e una din legile vietii...