| albastrel a întrebat:

Prima dragoste...se uita sau nu?

Răspuns Câştigător
| viki a răspuns:

Prima dragoste...se uita! Insa nu prima dragoste adevarata.big grin
Proprie experienta.laughing

27 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Da se uita, daca gasesti una mai mare.chiar daca nu e prima happy

| catthshshshs a răspuns:

Eu am uitat-o...imi dau seama cum ca acea relatie a fost o gresealawinking

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde de persoana, o poti uita sau o poti tine minte. Daca acea dragoste a avut un sfarsit urat cu siguranta o vei uita, dar daca a fost o dragoste adevarata cu siguranta nu o vei uita niciodata.

| SweetCandy a răspuns:

Nu se uita niciodata dragostea pe care u chiar o consideri prima...straight face

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu am uitat-o, dar foarte greu.happyUni nu o uita deloc.Depinde de persoanahappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prima dragoste nu se uita niciodata.

| Silvia a răspuns:

Unii o uita, mai ales daca si-au gasit jumatatea potrivita.big grin.altii nustraight face
Fiecare are sufletul si mintea diferitehappy

Shin
| Shin a răspuns:

Nup... O sa aiba mereu un loc al ei undeva. acolo.batting eyelashes
Shinwinking

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu se uita niciodata...chiar daca a fost "nepotrivita". Cumva, tot ti-o amintesti. Tii minte un detaliu...sau o bucurie... o suferinta legate de ea, dar de uitat...nu...nu se uita.Eu, cel putin, mi-o amintesc, desi au trecut treizeci si...lasa de ani

| inna a răspuns:

Categoric nu.

| AllenTJ a răspuns:

Never!

| deleuandrei a răspuns:

Nu se uita niciodata... chiar daca apar certuri extrem de mari dar tot nu se uita

| SweeTLemon a răspuns:

Prima dragoste...hmm acum imi traiesc prima mea dragoste adevarata :X restul au fost copilarii pe care evident ca le-am uitat.Prima dragoste adevarat nu se uita niciodatawinking

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Nu se uita niciodata...

Mai ales prima dragoste iti vei aduce aminte cu placere chiar daca ai suferitwinking

Dar totusi in mintea ta iti va ramane,, Prima Dragoste'' si nu o vei uitawinking

| cooola a răspuns:

Nu

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Mda...eu am uitat-o pentru ca am gasit alta dragoste mai mare...pacat ca trebuie sa o uit si p astasad

| conflict a răspuns:

Chiar daca vrei sau nu, chiar daca poti sau nu recunoaste, amintirea ei ramane undeva, intr-un sertarel acolo in memorie.Parerile sunt impartite, personal nu cred ca se poate uita (cu conditia sa fi om )!

| antonelk a răspuns:

Prima dragoste nu se uita niciodatabatting eyelashes

| DarKJoKeR a răspuns:

Depinde.Parerea mea e ca nu e mereu vorba de prima dragoste...Ci e vorba de prima dragoste adevarata...care nu e obligatoriu sa fie mereu prima...Consider ca aceea nu se uita niciodata...

| pisika a răspuns:

Eu nu am uitat-o, cu toate ca s-a terminat prea repede..imi amintesc cu placere de acea perioada. happy

| Timishan a răspuns:

Auci!,...hee hee Poate o sa vi se para ridicol, ...Prima mea dragoste a fost pe la vreo 3 ani si jumatate.Era o educatoare la gradinita saptamanala unde am fost in Ronat (Timisoara), si-o chema Luciana. tongue Am fost precoce in dragoste.Va dati seama, nu era o atractie sexuala la mine, nici nu se punea problema, dar amintindu-mi de aceea femeie, de sentimentele ce le aveam in preajma ei, si comparandu-le cu ce mi-a fost dat sa traiesc fiind deja mai mare, nu am observat diferente majore.Aceasi bucurie la revedere, aceiasi fluturasi in stomac, aceeasi tentatie de-a mangaia, de-a saruta (bine!, nu pe gura cand eram mic), aceeasi dorinta de-a vorbi cu persoana draga,... Faza dura este ca, mi-a fost "dat" sa se indragosteasca de mine doua fetite (in timp diferit), avand si ele cam pe la 4 ani, si mi-am dat seama atunci, ca dragostea nu tine de "pofta" sexuala.Nu-mi venea sa cred ca o copilandra de 4 ani poate avea sentimentele unui om mare, de bucurie a revederii, de relationare, de sacrificiu (pentru ca-mi spunea ca ma asteapta indiferent ce-ar fi, si chiar daca ploua, chiar daca ninge, ma va astepta unde venea cu maica-sa), ...Eu de mic am inteles ca, nu este de gluma cu dragostea.Este prea frumos si prea serios sa fie o gluma de ziar.Deci, eu pe tanti Luci n-am uitat-o, care cam seamana cu pe cine iubesc acum. Of-of! sigh O consider prima dragoste si nu cred c-o voi uita.Mare atentie la sentimentele copiilor, caci ei nu stiu de gluma!batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Niciodată, fie ea împărtășită sau nu!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de firea omului. Cred ca este imposibil de uitat dar oamenii sunt diferiti. Unii pot uita iar altii nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se uita niciodata, tot timpul vei trai cu amintirea fluturilor in stomac pe care i-ai simtit prima data.si ii vei simti ori de cate ori il vei vedea ori il vei auzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata! ea va dainui in sufletul meu pentru totdeuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu se uita niciodata am doar 14 ani si yubesk un baiat care nu ma yubeste asta vara m-am despartit de el pentru el nu ma yubea nu l-am putut uita