| Gheorghe5387368 a întrebat:

Ce sa fac daca cea mai buna prietena a aflat ca o plac si nu a vrut sa stricam prietenia?!

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Esti barbat sau papa-lapte?
Vorbesti cu ea, ca doar esti barbat, sau ma rog, pretinzi a fi. Deci vorbesti cu ea, o intrebi sa stii sigur 100% daca ea vrea sa ramaneti prieteni sau sa fiti ceva mai mult decat prieteni. Ii spui ca nu o manaci, ca nu o ceri in casatorie sau alte porcarii, ci doar vrei sa stii. Nu o sa te uiti mai apoi urat la ea sau sa o injuri, indiferent de raspuns. Eu zic ca n-are de ce sa se panichee fata daca ii spui verde-n fata ce te nelinisteste.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da-i un pumn in fata pana o lasi inconstienta, poate uita

| alexutza222 a răspuns:

Am si eu o prietena in situatia asta. Ea a decis ca este mai bine sa ramana prieteni. De atunci au trecut 3 ani. Inca sunt prieteni, iar sentimentele dintre ei s-au transformat intr-o dragoste sincera, doar prieteneasca. Cred ca e decizia cea mai buna. Chiar vrei sa strici o prietenie pentru o relatie care se poate termina in cateva luni si va poate face sa nu va mai vorbiti?

| RAY a răspuns:

I explici frumos ca o placi si daca vrea ai vrea ceva cu ea daca nu e oksa ramanetti amici, nu te milogi atata pentru o fata fi barbat

| Danysan a răspuns:

II dai un buchet mare de flori si o inviti sa fie iubita ta.Pana la urma ce e gresit in asta mestere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff man e simplu. Ii spui e chiar atat de greu nu strici nici-o prietenie omg.happy

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Ok, poate ca amandoi va placeti... doar ca, cuplurule din ziua de azi se despart foarte repede, daca tu te vei despartii de ea candva, pobabil, nu va mai fii prietena ta. Merita sa strici o prietenie pentru asta!?

| EdyJr a răspuns:

Păi din moment ce a spus ca nu vrea sa strice prietenia, ori nu te vede ca pe un iubit, ori pur si simplu nu este atrasa de tine in sensul acela. Vorbiti si voi mai amanuntit, succes