| ioana_1029 a întrebat:

Cel mai bun prieten se cearta non-stop cu iubitul meu. Nu se suporta, desi inainte de a avea o relatie cu A. erau amici. Acum cel mai bun prieten al meu il vorbeste de rau de cate ori poate, face scene si imi reproseaza tot felul de tampenii in legatura cu relatia mea (ca el e un prost, ca nu ar trebui sa stau cu el, ca imi pierd timpul, ca nu intelege ce vad la el)si de fata cu el face tot posibilul sa il faca gelos(si trebuie sa spun ca ii reuseste de minune). Evident ca am luat in calcul posibilitatea ca amicul sa fie gelos, avand in vedere ca acum cateva luni a fost o perioada in care nu eram siguri de sentimentele noastre(insa in final eu am iesit sifonata rau din poveste si am ramas in continuare buni prieteni). Nu stiu ce sa le mai fac sa se potoleasca, macar sa nu se mai comporte ca la 10 ani. Daca aveti vreun sfat sau ati patit si voi ceva asemanator, v-as aprecia parerile.happy

4 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Nu exista cel mai bun prieten!laughing Jesus. Cel mai bun prieten e intotdeauna cel care vrea cel mai rau sa fie iubitul tau, cel care ar merge pana si mult dincolo de penibil pentru asta.

| doinitza12 a răspuns:

La sigur amiul tau iti vrea binele... dar as spune mai tare ca amicul tau te iubeste si sigur nu vrea sa te vada cu altul.alege dintre ei doi.ca sa nu se intimple ceva mai rau

| ăăăă a răspuns:

Hey.salut:*!
crede-ma mie mi se intampla des asta laughing!
asa ca stai linistitaoh go on. uite un sfat (sau mai multebig grin)

1.(daca vrei sa nu suferi). i se pare complet normal.ca persoana de sex masculin(sex opus) -barbatii/baietii- sa fie gelos.
ca doar sunt baieti.nu ai ce sa le facilaughing!

Asa ca gandeste-te la cine tii mai mult! ex.
-daca-l placi iubitul tau actual.atunci nu te vei lasa ranita de unul carenu suporta gandul ca esti cu cineva in afara de elsmug. nu vom putea intelege niciodata baietiilaughing!
-dac il placi pe cel mai bun prieten al tau.atunci desparte-te de iubitul tau si fi cu el laughing!
(ATENTIE! nu uita ca :. daca prietenul tau cel mai bun face chestii din astea.(gelos). s-ar putea sa suferi deoarece poate ca va crede ca daca te duci pana la mall va crede ca il inseli silly. ca doar ce sa facem? asa is eilaughing!

2.lasa-i pe ei.in pace. ex:
*ii inviti pe amandoi la un suc.sa se imprieteneasca.sa discute probleme.si sa fie PACE peace sign.laughing.
*incepi sa vorbesti cu prietenul tau si sa-i spui cate de mult te enerveaza ca il face pe iubitul tau gelos X-(! pentru ca. cred ca lui nu i-ar placea deloc sa-i faci tu asta!

sper ca te-am ajutat cum am pututwinking.
multa baftawinking!
papa:*.
funditabatting eyelashes?

| gabicool a răspuns:

Car ca amicul tau e foarte gelos pe prietenul tau! Incearca sa-i spui ca nu esti potrivita pentru el fara sa se supere.Bafta! Funda?