| wasilika24 a întrebat:

Cit de repede spermatozoidul ajunge la ovar?
astept raspun repede cami trebuie urgent

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum e traficul.

| s3byk91 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru s3byk91):

Ma bucur ca am facut pe cineva sa radahappy. Inseamna ca inca mai am un pic de umor in mine...sau ai ras de cat de cretin sunt, e si asta o variantahappy

| s3byk91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cretin? Nu, Ai umor crede-ma laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru s3byk91):

Eh, mersi. Ma bucur ca macar cineva crede ca am simtul umorului, chiar apreciez cand sunt apreciat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Unui spermatozoid ii ia 90 de secunde sa ajunga din vagin pana la trompele uterine. Daca intalneste ovulul la acest nivel atunci este foarte corect spus ca in numai 90 de secunde a luat nastere o noua viata. Spermatozoizii se deplaseaza cu o viteza de 2-3 mm/minut. Deplasarea se realizeaza cu ajutorul cozii spermatozoizilor, a contractiilor tractului genital feminin, dar si datorita mucusului de la acest nivel.Un ovul "asteapta" spermatozizii 24 de ore. Dupa aceasta perioada nu mai este viabil.
Spermatozoizii se mentin fetili 72 de ore in asteptarea ovulului.
Te pup!

| sensualus a răspuns:

Cu coca cola nu mai ajungelaughing)

| NnDWtf a răspuns:

Peste 10 ore.

| Clauditapisicuta a răspuns:

Cam 7 ore

| sindromforyou a răspuns:

Du-te dracu si invata sa scrii corect. plange limba romana. si cand te gandesti ca tara e plina de astfel de specimene...

| DragosNr001 a răspuns:

Buna!
Unui spermatozoid ii ia 90 de secunde sa ajunga din vagin pana la trompele uterine. Daca intalneste ovulul la acest nivel atunci este foarte corect spus ca in numai 90 de secunde a luat nastere o noua viata. Spermatozoizii se deplaseaza cu o viteza de 2-3 mm/minut. Deplasarea se realizeaza cu ajutorul cozii spermatozoizilor, a contractiilor tractului genital feminin, dar si datorita mucusului de la acest nivel.Un ovul "asteapta" spermatozizii 24 de ore. Dupa aceasta perioada nu mai este viabil.
Spermatozoizii se mentin fetili 72 de ore in asteptarea ovulului.
Din asta nu prea e bine.

| Alex_Horry_1993 a răspuns:

Bai frate tu cred ca ori esti retardat ori ai 12 ani si vrei sa stii deja ce se intampla. Unu la mana lasa filmele porno doi la mana invata sa scrii gramatical corect

| danutssu95 a răspuns:

Daca e nervos ajunge repedehappy