| PapagalGalben a întrebat:

Cred ca mi-am rupt himenul. Nu stiam ca acesta exista si in partea de sus a orificiului vaginal. Este evident ca partea de sus a acestuia este perforata din cauza masturbatului. Totusi eu nu am sangerat. Se poate asa ceva? O sa mai creada viitorul meu barbat ca sunt virgina? Mai exista sanse sa sangerez in timpul actului sexual?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca mai exista sanse la sangerare dupa, nu compara masturbarea cu actul sexual cu penetrare, in ceea ce priveste procesul de dezvirginare si ruperea himenului.

Viitorul tau iubit, o sa creada ca esti virgina, daca nu ai avut contact sexual, ca doar nu este batut in cap.
Iar legat de prima parte, nu prea aveai cum sa il rupi, iar daca s-a intamplat ce zici tu, posibil doar sa fie intins.

| PapagalGalben explică (pentru DoarBogdan):

Sper ca ai dreptate. Din cate am inteles se rupe destul de greu dar ma gandesc ca poate prin contact treptat s-a rupt in partea de sus.(chiar daca nu am inserat nimic acolo, doar am atins zona aceea) Oricum vad ca am si un fel de zid carnos in interior si ala chiar nu stiu ce este? De parca peretii aceea vaginali sunt ff apropriati unul de altul si acopera aproape intreaga deschizatura, chiar daca as fi vrut sa incerc nu ar fi intrat nimic.(si imi dau seama ca nu e himenul, pur si simplu peretii aia sunt foarte apropriati unul de celalat si carnosi). Nu stiu daca e normal sa fie asa?
Stiu ca pare ciudat ca intreb asa ceva pe net dar chiar nu am pe cine altcineva sa intreb, sunt la tara si parintii in Italia(si nu vreau sa o intreb pe mamaie sau tanti Lenuta toate prostiile?)

| DoarBogdan a răspuns (pentru PapagalGalben):

Nu ai specificat si varsta.

Este ok, chiar si la tara si oriunde ai putea sa fii, este perfect normal sa te intereseze aceste lucruri, este corpul tau si este normal sa vrei sa il cunosti. De aceea nu pare ciudat, este omenesc, normal si firesc. Mai ales ca suntem la aceasta categorie.

Legat strict de intrebare, consider ca ar fi normal sa fie asa, daca nu ai avut probleme, cu ciclul stai bine si esti si virgina, cred ca esti sanatoasa si perfect normala.
Desi, de la aceasta categorie, presupun ca doar corbulalbrosu are suficiente cunostinte in cauza despre acest domeniu.

Nu incerca sa "inserezi" (cum ai spus tu) nimic acolo, daca vrei sa continui masturbarea, poti sa faci foarte usor si indicat, asupra clitorisului, care probabil o sa iti ofere si mai multa satisfactie pana sa se ajunga la alte lucruri. Dar daca incerci sa bagi un deget, cum ai spus, este normal sa simti acel perete carnos, asa este textura vaginului, iar acesta poate sa difere de la fata la fata, avand "pliuri si cute" in functie de varsta. Poti oricand sa citesti pe internet foarte multe articole despre asta big grin

Deci parerea mea, este ca nu ar trebui sa iti faci griji.
Iar legat de viitorul sot, cum am spus... dezvirginarea se "produce" doar in urma unui contact sexual cu penetrare, pana atunci tot virgina o sa ramai. Daca, sa presupunem, ca nu ar curge sange la primul contact sexual (desi putin probabil, dar se poate intampla), nu este nicio problema.

Numai bine! ^_^

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui viitorului tau barbat, care o fi ăla, adevarul.

| Ancandf875 a răspuns:

Buna, in primul rand himenul nu se rupe el se întinde. Sunt putine femei care sangereaza la dezvirginare, iar ca sa te dezvirginezi trebuie penetrare. Nu ai cum sa te dezvirginezi cu degetul.

| piuletea a răspuns:

In fund n-ai incercat?