| Ingerul_4184 a întrebat:

Credeti ca baietii mai apreciaza in ziua de azi o fata virgina? de ce unii baieti cand isi dau seama, dupa felul unei persoane, ca fata este virgina si la locul ei umbla dupa ea? cand sunt atatea oferte. explicati mai mult big grin multumesc frumos :*

Răspuns Câştigător
| AmyLee_6712 a răspuns:

Parerea mea e ca nimanui nu cred ca ii convine ceva la mana a doua nu? Isi pierde din farmec ceva ce deja a fost folosit nu te incanta la fel ca ceva nou. Unii baieti vor o fata virgina pentru sa isi doresc sa aiba grija de ea( se numeste dragoste adevarata) dar sunt si unii care isi dorec fete virgine pentru a`si bate joc. Sincer cred ca daca esti un baiat intreg la minte si te respecti nu iti convine sa ai orice "fata" langa tine.straight face sa te gandesti ca au mai avut`o nu stiu cati. Sper ca ti-am fost de folos.

7 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Virginitatea e irelevanta. O fata virgina nu este neaparat una mai inteligenta, mai cuminte, mai gospodina sau devreme acasa decat oricare alta. De ce as aprecia mai mult una "neinceputa "? Poate cum a spus @NoName, orice baiat ar vrea in principu o fata nefolosita asa cum si masina nu ai vrea una second-hand.

| George1510 a răspuns:

Dupa parerea mea o apreciaza sa stii... O fata virgina este un "trofeu" pentru orice baiat. Si in plus ai, ca baiat, o senzatie placuta ca ii arati unei persoane cararile dragostei...

| noName_8681 a răspuns:

Pentru ca vor o fata care nu a mai fost cu nimeni!

| ingerell a răspuns:

Pentru ca e o senzatie de care nu are parte si la o fata care nu a mai facut-otongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se pune problema de apreciat sau nu in momentul trairii unui sentiment puternic.In fond in orice om, fie el barbat sau femeie, se poate dezvolta sentimentul atit de puternic incit sa-si considere partenerul (a) primul chiar daca nu mai este virgin(a) si pe toti ceilanti din trecut sa nu-i considere decit niste umbre.Se cheama adevarata dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietilor le plac aventurile, dar apreciaza mai mult o fata cuminte si cand se gandesc serios la o relatie doresc o fata cuminte si nu o tarfulita care cum ziceai si tu le gaseste oriunde. Asta ar fi o varianta. Alta varianta ...baietilor le plac fetele virgine si de aceea umbla dupa ele si de multe ori dupa ce reusesc sa le dezvirgineze le parasesc. De aceea trebuie sa studiezi bine un baiat inainte de a te culca cu el pentru prima data sa vezi daca intr-adevar merita sa tii la el pentru atunci cand tii la el se naste si dorinta asta, e un moment unic din viata fiecarei fete si trebuie sa fie deosebit, si ca sa fie deosebit e nevoie si de putin sentiment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu...