| honey2804 a întrebat:

Credeti ca ceea ce a fost cladit cu iubire nu poate fi doborat niciodata? sau totul se poate narui intr-o clipa?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand e cladit de amandoi,nu se poate darama,niciodata.
Daca doar unul singur cladeste,oricata iubire ar risipi, rezultatul e o ruina care poate durea o viata.
Cauta omul potrivit, exista!

| mihaelaa18 a răspuns:

Daca a fost cladit de amandoi este clar ca nu va fi putut doborat niciodata pentru ca este iubirea celor doi care il tin ca sa nu cada... dar daca decat unul dintre ei se lupta si incearca sa fac totul atunci totul se poate narui, si din tot ce a fost sa numai ramana nimicsadsi care de pe urma acestei iubiri va ramane o rana adanca care va dura destul de mult pana se va vindecahappy

| NatureSelf a răspuns:

Totul se poate narui intr-o secunda. Cand caldesti ceva o caldesti pe o fundatie, pai daca i distrugi fundatia pe care sa cladit, e clar. Raspunsul este da.

| Tania a răspuns:

Se poate narui intr-o clipa, eu asa cred.
Mai ales in momentul in care dispare iubirea.

| Analytical a răspuns:

Daca sti raspunsul de ce intrebi? altfel nu ai intreba! sau nu ai logica si nu traiesti in era noastra? totul se repeta in jurul nostru pentru tot prostul si accentuat atat de evident! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind partenerii merg in aceeasi directie, totul prinde aripi.Cind unul aluneca pe cai gresite, aripile se fring si totul se naruie.Numai bine.