| Add_Adi_1996 a întrebat:

Credeti ca prima iubire poate fi si ultima?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Totul sta in experientele fiecaruia si ce noroc are persoana aia,sunt persoane care au norocul sa se iubeasca o viata, uni iubesc o singura data apoi dezamagiti find numai se implica asa serios, prima iubire sa fie si ultima se poate sa fie persoana care ai iubito cel mai mult, dar suntem oamenii omul este proiectat sa fie divers in toate, desigur ca si in sex, iubire etc plus ca iubirea dureaza 4 ani in multe cazuri, personal cred ca relatile multe de lunga durata sunt de fapt compromisuri atat nu ca se iubesc cu adevarat

20 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De ce nu? merge.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Daca ai un accident si mori dupa prima iubire, da. Poate fi si ultima.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Niciodata, omul NU este proiectat sa fie monogam

| Kaℓi a răspuns:

Da, au mai fost cazuri.
Dar intre, inca vreo cateva...

| mihai69 a răspuns:

Da, dacă mori tânăr.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, în niciun caz. Sunt oameni care au avut o relație respectiv căsnicie de peste 40-50 de ani și tot au mers înainte. Pentru fiecare om există o a 2-a persoană...la un moment dat totul se termină într-o relație/căsnicie și trebuie să mergi înainte.

| LoveSleep a răspuns (pentru OnuOnulică):

Spune-le asta bunicilor mei. 80 de ani și peste 60 de ani de 'relație'. Pentru ambii a fost prima persoană, prima iubire. Faza amuzantă e că încă se iubesc. Cred că fac și sex laughing

| OnuOnulică a răspuns (pentru LoveSleep):

Sunt fel și fel de cazuri...nu am spus că nu e posibil dar la un momendat dacă se întâmplă să se despartă 2 persoane asta nu însemană că nu mai există șanse să se îndrăgostească din nou. Și la faza cu sexu-ul mă îndoiesc că mai au acea "vlagă" în ei laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

In ciuda nepotului lor care nu stie ce e aia,, viata sexula,, laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai noroc, bineinteles ca da!
Eu nu prea pun accent pe 'experienta in relatii', ci in experienta de viata.
In viata apar oameni cu care te potrivesti o anumita etapa a vietii, si oameni cu care te 'suporti' tot restul vietii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca e prima si v-ati despartit poate se pierde increderea in sine sau in parteneri. Dar dupa totul revine la normal. Daca nu se despart si inca e iubire atunci da. Este si ultima presupun.

| UnBroken2016 a răspuns:

Se intampla extrem de rar in zilele noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu traiesti mult, o ai o viata.

| MistretulPufos a răspuns:

Orice e posibil

| NameHarris a răspuns:

Prea putine sansehappy

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Niciodată să nu spui niciodată! Contează cât de sinceri sunteţi unul cu celălalt!

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Da, si asa si trebuie, E normal cand te-ai unit cu unul cu ala ramai happy Adam Si Eva tongue

| Negoiu a răspuns:

În cazuri rare da, de regulă prima iubire nu se „împlineşte" şi atunci: „Prima iubire nu se uită, dar ultima este cea care contează".

| Jessica007 a răspuns:

Da,asta depinzand de parteneri si de cat de bine se inteleg ei, si normal asta daca flacara iubirii si a pasiunii a ramas intacta astfel incat sa ajunga la o eventuala casatorie. Daca raman impreuna da prima iubire poate fi si ultima.

| Add_Adi_1996 explică:

Am vrut doar sa vad parerile voastre. Eu cred in asta desi norocul nu a fost de partea mea. 3 ani a durat din pacate, insa asta nu ma opreste sa merg mai departe, am o viata inainte si sunt tanar. As putea da ca exemplu parintii mei si multe alte rude. Va multumesc pentru raspunsuri, o zi buna!