| cosmin986522 a întrebat:

Pentru cei care le place atletismu... 1.credeti ca recodul de 9.58 care il are Bolt va mai putea fi doborat? 2. Dupa cat timp de antrenament credeti ca un om poate sa scoate minim 10 secunde?

4 răspunsuri:
| Enzo2011 a răspuns:

Normal ca va fi doborat poate chiar la Londra in 2012 si trebuie mult antrenament dar cel mai importan estre structura osoasa si musculara si bineinteles ca si multa ambitie

| radish a răspuns:

1.Va fi doborat candva!
2.Trebuie antrenament.:-o ca cineva sa scoata 10 sec.

| RoSoul a răspuns:

Ei bine o sa-ti raspund cat pot de scurt.Clar recordul lui Bolt va fi tinta multor atleti ai perioadei noastre, insa cu toata rutina si modul de viata in care traim nu se stie cati vor mai alege o cariera sportiva.Chiar si asa eu cred ca se poate ajunge la o performanta chiar mai buna decat a lui Bolt, insa cu mult exercitiu.Doar o persoana cu un antrenament zilnic si dur ar pute sa ajunga in aceasta ipostaza, insa nu va imaginati ca o va putea face intr-un timp mai scut de...nu stiu, sa zice cel putin vreo 6-8 ani de antrenament intensiv si o alimentatie bogata.Cam atat.Bafta!

| Kanghu a răspuns:

1. Da va putea fi doborat dar nu acum, poate intr-un viitor putin mai indepartat.
2. Sa scoate minim 10 secunde? A?