| AngelHugz a întrebat:

Credeti ca inaltimea si varsta sunt criterii importante in alegerea partenerului?

Răspuns Câştigător
| DV a răspuns:

Nuuu,nu conteaza daca il iubesti cu adevarat: Dragostea nu are varsta si nici inaltimelaughing

| CannbalCorpse a răspuns (pentru DV):

Aha daca dragostea nu are varsta te-ai casatori cu un mos sarac, prost si ipotent? big grin Doar ca il iubesti?

| DV a răspuns (pentru CannbalCorpse):

Am vrut sa fiu inteleaptalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DV):

Stupid! Clișeu! Pregătiți teancurile cu noroi!
Dragostea nu are vârstă după vreo 25 de ani. Până atunci te maturizezi psihic, apoi începe viața de-a binelea. Apoi e ok, o diferență de vreo 10 ani e în regulă. Știi de ce? Persoanele mai mari pur și simplu nu au de ce să se simtă atrase de cineva mai mic. Nu ai cum să fi atras de ceva ce consideri pueril. În afară de frumusețe, asta doar dacă vrei o relație neserioasă bazată pe sex doar. Eh, dar între cei mai mici și mai mari există o oarecare atracție neînțeleasă, pur și simplu, consideri că cel mai mare te poate învăța, proteja și cu siguranță e mai bun decât tine. Nu e mereu așa, adică în opinia mea un băiat ce își însemnează în caietul de cuceriri cu câte fete a făcut sex și vrea să domine un record demn de actor porno, nu e cu nimic mai bun decât victima sa mai mică.
Să trec și la înălțime.
Nu se poate pur și simplu. Te-ai simți rușinat pe stradă. Asta dacă nu îți pasă cu adevărat de gura lumii, dar te-ai simți tu rușinat ca om. Nu uita că prima impresie o dă aspectul față în față.

20 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu stiu cum privesc femeile in general, dar o sa spun parerea mea strict. Nu mi-ar placea sa am un iubit mai scund decat mine. Sa fie cel putin de inaltimea mea pentru ca eu oricum nu sunt foarte inalta. Poate sa fie dragut si mai stiu eu cum. dar poate ca tot timpul as vedea asta ca un defect la el si nu ar fi bine. Despre varsta insa. sunt multe de spus. Normal ca atunci cand vorbim de varsta ne referim si la un mos de 90 de ani cu bani, ca altfel poate nu s-ar uita nici una la el, sau vreun pusti de la vreo 15 ani in sus. Ambele sunt extreme, stiu, dar asta arata ca varsta are importanta si nu poti sta cu oricine. Deci da, inaltimea si varsta joaca un rol important in alegerea partenerului.

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Defapt cele mai neimportante criterii sunt chiar inaltimea, varsta si faima.Trebuie sa iti alegi partenerul cu inima, sa fie unul care chiar te iubeste si care nu te va rani.

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu mi-ar plăcea să umblu cu una de 60 de ani şi 1.5 metri.

| lexzor a răspuns:

Inaltimea conteaza foarte putin, iar varsta nu are nici-o importanta, iubirea nu are limite

| raluk27 a răspuns:

Da, insa nu decisive.
Varsta: prefer sa fie cel putin de aceeasi varsta cu mine. Din experienta proprie baietii sub 24 de ani sunt cam indecisi cu privire la ce vor de la viata. Or fi si unii maturi, dar eu nu am intalnit.
Inaltimea: da, conteaza. Eu am 1.62 si nu mi-ar placea sa ma aplec ca sa-l sarut pe unu' (doar daca e vreun liliputan). Si baietii "prezentabili" ar trebui sa fie putin mai inalti decat fetele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raluk27):

Ai avut vreodata probleme din cauza inaltimi (ma refer la iubit), pentru ca esti destul de micuta raluca

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

De regula port tocuri. Si foarte inalte. Probleme? Hmm.e mult spus, dar am iesit cu un tip care era f mic, pana la umarul meu si cand mergeam pe strada si ma uitam prin vitrine aratam f caraghios impreuna.

| blueheart a răspuns:

Hei! Conteaza doar atunci cand tu pui pret pe acest lucru. Poate ca inaltimea conteaza, dar varsta nu prea daca iubesti si esti iubit. Nu m-as vedea cu un baiat mai mic de inaltime decat mine. Dar cu cineva mai mic ca varsta, da. Daca stie ce vrea de la viata, daca imi place felul lui de a fi, de a gandi. daca stie ce inseamna sa pretuiesti iubirea cu siguranta nu ar conta varsta.

| Euletitia a răspuns:

Buna! pentru mine, ianltimea nu conteaza(ok, ar fi ideal sa fie cel putin cat mine de inaltime, nu mai mic, eu fiind la 1, 4), dar nue un criteriu definitoriu. Ca varsta, nu m-ar deranja o reatie cu un baiat mai mic decat mine, dar nici cu unul mai mare cu cativa ani buni, insa intr-o anumita limita(nici cu un pusti de 12 ani, nici cu un mos de 70... exagerez, stiu). Insa ce conteaza cu adevarat e iubirea idntre cei doi parteneri si modul in care se raporteaza cei doi la relatie.

| Different69 a răspuns:

Depinde

Răspuns utilizator avertizat
| Fulbaster a răspuns:

Inaltimea obiectului da, dar si vechimea cica morcovu tanar face ciorba buna.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Nu sunt criterii definitorii, dar importante sunt la 20 de ani nu te poti combina cu un mos de 50 si de inaltime 1, 40 eu am ales extrema dar in general un 10 ani diferenta e acceptabil sa nu fiti din generatii diferite cu pareri si ideologii diferite.

| HDSeer a răspuns:

Nu.Dar totusi baiatul trebuie sa fie mai inalt decat partenera lui e logic.
Ansa nu e mereu bine cand e mai putin analta partenera, daca vrea sa te sarute si se suie pe adidasii tai preferati...

| lavida a răspuns:

Nu....tot ceea ce conteaza sunt sentimentele

| xDeyaa a răspuns:

Depinde. Pentru mine nu big grin

| rakuuu a răspuns:

Nu. asta nu conteaza. Conteaza sentimentele.