| RAY a întrebat:

Credeti ca inaltimea joaca un rol important in alegerea unui partener/e?

13 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Am avut un prieten mai mic decat mine.A fost nasol tot timpul, ma simteam stanjenita.Acum caut numai baieti cu 10-15 cm mai inalti.Sa ma simt si eu bine! E sentimentul ala ca unul mai inalt te protejeaza, e alta senzatie cu el in orice situatie.

| AdyAdeluş a răspuns:

Da. Exemplu daca tu ai 1.70 si prietena ta are 1, 50... pai ce faceti? Si o fata vrea un partener mai inalt, nu cu mult dar mai inaltca ele.

| RAY explică (pentru AdyAdeluş):

Adelina bun raspuns, urmatoarea intrebare e cam de ce inaltime sa isi cauti partenera cu cati cm ma in jos decat tine ca baiat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-ar place sa fie mai inalta ca mine dar oricum nu se gasesc prea multe fete la 1.85 asa ca...
in caz de sunt topit dupa ea si ea dupa mine, poata sa aiba si 1.90 mai putin mi-ar pasa

Răspuns utilizator avertizat
| Biiskrem a răspuns:

Pentru cei limitați, partenerul trebuie să aibă neapărat o înălțime care să nu stârnească comentarii. -ai două exemple mai sus-

Nu e ca și cum ți-ai alege haine. Mărimea nu e în strânsă legătură cu ceea ce e între cei doi.

| Ammizzu a răspuns:

Joaca un rol dar nu cred ca e foarte imporant. Acum depinde de pesoana

| Sxx a răspuns:

Da. De obicei fata ar trebui sa fie putin mai mica decat baiatul, la inaltime ca dupa nu prea ar da bine.
winking
tongue

| Caracter3 a răspuns:

Da!

| Mrme a răspuns:

Intr-un fel da, daca fata e mai inalta ca baiatul nu e bine, adica toti cei din jur vor avea de comentat dar daca e invers nu e nici o problema, dar fiecare alege ce ii place

| Piticoot18 a răspuns:

In general da, dar exista si exceptii sa stii.happyPana la urma nu conteaza inaltimea sau fizicul asa mult ci interiorul, degeaba esti perfect daca...ai mai putine cunostinte, dar de..societatea de astazi big hug. O zi frumoasa!

| jaqchirac a răspuns:

Nu important, dar joaca

| EuSiDoarAtat a răspuns:

Pai in general nu prea conteaza, e mai mult particular adica depinde de ce-ti place tie, ce parere ai tu, insa la prima vedere nu arata tocmai ok ca fata sa fie mai inaltadecat baiatul (vreau sa zic o diferenta mai mare de 5 cm de exemplu)
Mie personal nu prea imi place ca partenerul meu sa fie mai scund decat mine dar nici cu mult mai inalt, totul depinde de tinewinking