| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa faci dragoste

Răspuns Câştigător
| monica_2766 a răspuns:

E un lucru foarte frumos... daca il faci cu cine trebuie, adica daca il faci cu iubitul(a), sotul(A) tau daca il iubesti si te simti atrasa intra.devar de el...asa ca experimenteaza, dar ai grije si fi precaut.multa bafta...

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa facem distinctie intre notiuni: a face sex este una, a face dragoste este alta. Nu totdeauna se suprapun!
Sex se poate face fara dragoste si dragoste poate fi si fara sex. Vezi prostitutia vs dragostea parinteasca.
Te sfatuiesc sa nu faci sex cu primul venit, doar de dragul de a incerca cum e. Asteapta pe cel care va fi marele "EL", care "iti va rupe inima" si simti ca nu mai poti trai fara el. Daca acest simt persista timp indelungat (peste 6 luni) si totul este ok si din partea lui (nu umbla si dupa alte fete), daca ai implinit deja varsta de maturizare fizica necesara (cca 16 ani), cand aveti ocazia puteti incerca si sexul, daca asa doriti si simtiti amandoi. In orice caz, sa fie un ambient placut, linistit, unde sa nu va deranjeze nimeni si sa va placa pentru amandoi. Iti va ramane o amintire pe viata!
Si neaparat cu prezevativ!

| DenissaDeea a răspuns:

Cand ai sa ajungi la varsta necesara si ai sa simti atunci iti dai seama;(Dragostea in general nu prea are o definitie)

| DenissaDeea a răspuns:

,, In general se spune ca e mai buna dragostea decat sex,, Dar e buna la timpul si locul potrivit:

| canarita a răspuns:

Frumos... daca iubesti si esti iubit la randul tau de acceasi persoana...

| ada a răspuns:

Sa faci dragoste e minunat.

| rina a răspuns:

Naspa, rau de tot!

| viorel2c a răspuns:

Fain

| jahjah a răspuns:

Mirific! :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca si o sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

D-na, sunteti casatorita? Atunci Dumnezeu permite dragostea, nu inainte in timpul prieteniei intre o fata si un baiat.

| anastazzia21 a răspuns:

Cum e sa faci dragoste... un raspuns simplu si cinic,, bine,, laughing la varsta cand corpul tau va hotara ca esti pregatita si nu in ultimul rand sufletul tau vei intalni pe fat frumos pe un cal alb si se va intampla...