| 654321 a întrebat:

Cum este sa faci dragoste pentru prima data, te doare?

Răspuns Câştigător
| Lexi a răspuns:

Pffff! ...doare ca naiba:O...adica eu l-am impins din pat si a trebuit sa continuam peste 2 zile... Iar in ceea ce priveste iubirea.cred ca abia atunci se intensifica sentimentele.
Sa te gandesti bine cand incepi.sa stii sigur ca motivul este cel potrivit(si persoana bineinteles)... Din pacate eu, desi aveam 17 ani jum...nu eram pregatita, am facut-o din curiozitate. Trebuie totusi sa mentionez ca eram deja un an impreuna a. s.(ante sextongue) si inca 2 p. s.(post sex)batting eyelashes.
Stiu, te cred ca inainte de a o face te gandesti mult timp la asta, e o decizie foarte importanta! .trebuie sa fie momentul, sa fii sigura ca stii tot ce trebuie sa stii, dar mai important decat orice e sa fie cu cine merita.pentru ca e ~once in a life time~. odata iti daruiesti virginitatea si iti vei aminti tot restul vietii momentul...so do it right\m/. Stiu ce ceea ce urmeaza sa spun va suna ciudat:b, dar nah.risc...peste nu stiu cati ani, cand vei privi inapoi, chiloteii din seara aceea si notitele pe care le-ai luat inainte si dupa... vor parea sfintesmug...thumbs up

129 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 22 de ani si acum am facut pentru prima data dragoste, pot sa spun k doare rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dore foarte mult crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide sa iti spun ceva...pe mine m-a durut destul.insa am compesat durerea cu dragostea ce o port pentru persoana iubita...deci daca x si y te informeaza ca urli de durere.ca plangi si mai stiu eu ce...mai bine o lasi balta... cel mai bine e ca tu sa te simti pregatita.eu imi amintesc cu placere de acel moment desi nu a fost foarte usor.insa daca stau sa ma gandesc bine. a meritat...am facut acest pas cu pr meu.cu care sunt de 3ani...si este bine ca a avut ceva experienta. a stiut cum sa ma ia...si. iata ca totul a trecut. sfatul meu.este sa faci acest pas cu pers la care tii...si sa te simti pregatita. aaa si ceva important...ca sa mai atenuezi durerea...trebuie sa ai acea senzatie ca plutesti pe norisori... dar asta depinde de EL...pentru ca.asta e farmecu...asa o sa simti. ceva... dar asa...ca si cum. te inteapa ceva...pentru ca tu in acel moment esti foarte excitata.deci tine minte sfatul meu.si o sa iti fie mai usor... daca nu fizic.macar psihic.crede-ma.pe mine m-a ajutat ff mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bineinteles ca doare! trebuie sa impingi pana ti se rupe himenul! pananu mai poti rezista! dar sa o faci cu placere. si, daca vrei sex salbatic, spune-i sa impinga pana rupe! asa e fato, chiar doare! ti-am zis, daca vrei sex salbatic, spune-i sa il introduca repede sa sa fie dureros rau de tot pana gemi de durere. asa am facut eu cu iubitul meu. da daca o faci pentru. prima oara, spune-i sa te ia cu usurelul, ca doare! eu am gemut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da oarecum. e cam dureros mai ales pentru fete. pentru noi baieti e mai putin dureros

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie prietenul mi-a propus sa o facem insa eu am frica... dar el imi spune nu-ti fie frica ceva de genul asta... spuneti va rog cum sa procedez in asa situatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut-o o singura data.este foarte dureros.nu mai putem sa suport durerea si atunci prietenul meu sa oprit.in functie de marimea penisului te va durea. dar daca stie sa te ia usurel nu o sa doara asa tare. a atrecut ceva timp de cand am facut-o prima oara dar acum imi e putin frica.acum prietenul meu a plecat in it si cand se va intoarce o sa fie o a doua incercare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una am 15 ani jum si ink sunt virgina nu stiu cum e sa faci dragoste dar din cate am auzit e frumos dar si doare...parteneru meu e asa cum vreau eu cum am visat dar numai ca se prea grabeste la a face dragoste chiar daca ne cun de max o sap el tot vrea dragoste nu stiu ce sa fac cum s procedez ma ajutati va rogthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza daca doare sau nu prima data? E doar o chestie mintala. Te gandesti prea mult daca te va durea sau nu si parca asta iti face frica. Daca esti in bratele persoanei potrivite nu ar trebui sa-ti fie frica de nimic si sa nu te gandesti la nimic.Nimeni nu`ti poate spune daca te va durea sau nu, o vei afla tu singura.Eu zic ca cel mai important e parteneru pentru ca daca e baiatul potrivit nimic si nimeni nu mai conteaza si daca te va durea el te va linisti si veti trece peste usor. Daca iubesti si iti doresti asta cu adevarat nu te mai gandesti la nimic, decat la faptul ca nu vrei sa ramai insarcinata sau sa iei vreo boala, restul nu mai conteaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut inca dragoste. nu mi-e rusine, e ceva ce eu am ales, si in nici un caz nu imi este frica de acest pas. eu sunt convinsa ca daca prima data va fi cu baiatul pe care il iubesc si daca el va fi tandru, atent la mine si va stii cum sa ma ia, nu va durea... ceva tot se va simti, normal! lubrifierea este esentiala, la fel preludiul. sunt convinsa, pentru ca era sa o fac si preludiul a fost atat de intens incat cred ca nici nu as fi simtit daca nu ma opream la timp. si, legat de unul din mesajele postate aici de alte fete, nu pot sa sufar parerile de genul: "prietenul meu mi-a zis ca va durea, hai sa o facem, esti pregatita" nu stie el cat esti de pregatita, e interesat de sex si un tip de acest gen se gandeste in primul rand la el si la placere. asa ca, fetelor, atentie! nu va lasati pacalite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca partenerul are ditamai "natarau`", cu siguranta va durea, cat va fi el de tandru si de atent in miscari, insa va pot spune din experienta ca dupa aceasta "prima data", totul va deveni usor usor, PLACERE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 15 ani anul asta fac 16.Am facut-o pentru prima oara inaintea de implinirea celor 15 anisori. L-a inceput a fost o senzatie mai urata dar apoi a trecut foarte repede daca o faci cu persoana pe care o iubesti uiti de toate durerile si mai ales daca este tandru il poti ruga sa se opreasca pentru ca te doare enorm.Asa ca fetelor nu o faceti decat cand sunteti sigure ca va iubesti sa ca-l iubiti.Ma rog eu am fost dezamagita. Eram de 3 ani cu baiatu respectiv spunea ca ma iubeste mi-a aratat si ne-am culcat. I-ar dupa 3 luni dupa ce am facut-o ne-am despartit asa ca nu merita sa o faceti la o varsta frageda doar ca sa nu va pierdeti iubirea mai vine singura si sigura pe tinebig grin succes in continuare si daca mai aveti nevoie de ceva puneti intrebaribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, i`m a boy whistling. din ce am auzit eu in general despre prima data majoritatea raspunsurilor au fost: da doare, foarte putin, depinde de el. Din ce am auzit depinde f mult si de copul vostru in sensul daca faceti sport, daca sunteti elastice, de tipul de himen pe care il aveti sunt unele fete care au dureri de fiecare data pentru ca au un himen elastic (parca asa era big grin ) si care e posibil sa nu se rupa usor sau chiar deloc. Depinde f mult de baiat adica fff mult, daca stie sa va faca uitati si de fapul ca el e acolo, conteaza f mult si atmosfera si un pahar de bautura( preferabil sampanie big grin) inainte care va da si curaj si nu va mai face sa fiti pudice. as avea f multe de zis dar cu alta ocazie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat trebuie sa aiba grija de persoana cu care face sex pentru prima oara
sa ii inteleaga nevoile si faca totul sa fie cat mai putin dureros pentrui ea, ca pana la urma conteaza mai mult fata ca baiatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey fetelor stiti dc va curge sange cand faceti sex pentru prima data? pentru ca penisul partenerului cand faceti sex atinge himenul (un fel de vagin) si de aceea curge pentru ca se rupe putin si curge sange. dar nu va speriati e ceva normal.acela se poate rupe cand esti si virgina din greseala de aceea la unele fete nu le curge sange.va pup.pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, stiu ca nu depinde de varsta, ci de dorinta ta de a o face sincer doare si eu ca iubitul meu am incercat sa o facem dar m-a durut, si am hot sa o continuam altadata, sincer acum vreau sa o fac desi doare gasesteti un baiat care sa te inteleaga si pe care sa-l iubesti mult.asa durerea va deveni placere si frica va disparea.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doarestraight face dar in acelasi timp leaga foarte mult cele doua persoane! Eu, una nu cred ca as mai putea sta acum fara persoana respectiva... As suferi mult! Aveti grija fetelor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 23 de ani si sunt inca virgina. Am un prieten de 1 an si 3 luni, ne iubim foarte mult, imi doresc foarte mult ca prima data sa fie cu el, dar totusi imi este frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 23 de ani si sunt inca virgina. Am un prieten de 1 an si 3 luni, ne iubim foarte mult, imi doresc foarte mult ca prima data sa fie cu el, dar totusi imi este frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce te gandesti la durere. E cel mai putin important, si eu sunt virgina si am 16 ani, dar daca ma gandesc la el, si la faptul ca am face-o nu m`as gandi nicio secunda la durere, ci mai degraba la rusine.sunt pudica, asta este, dar la durere nu ma gandesc, nu consider ca doare atat de tare, si oricum nu dureaza la nesfarsit.Ai grija de tine. te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. doare ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inca nu am facut-o
dar m-am indragostit de un baiat si ne intelegem foarte bine. Problema e ca are prietena de 1 an... mi-a propus o aventura cu el, as accepta pentru ca e o persoana sensibila, romantica si grijulie. Help!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti grija fetelor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu stiu...eu inca sunt virgina am 15 ani, nu stiu ce sa mai cred...adica de la unele fete am auzit ca doare de la altele ca nu si incepe sa imi fie frica de chestia asta. As vrea sa imi raspundeti si mie sincer va rog :doare sau nu doare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lexi eu am numai 14 ani ce ar trebui sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lexi eu am 14 ani eu baiat ce ar trebui sa fac.am o fata pe careo iubesc dar ia nu ma iubeste! tot incerc sa o cuceresc? dati-mi un sfat.va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lexi eu is baiat am 14 ani ce ar trebui sa fac >>>imi place o fata o invit in oras nu merge eu o plac ia nu ma place dati-mi niste sfaturi plis?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...am 15 ani si nu am facut-o pana acum si pana la 18 ani nici nu-am de gand sa o fac, din cate am auzit cred ca este o durere cumplita dar trecataoare, un mic sfat,, Uni baieti profita de virginitatea pretioasa a unei fete inocente manjind-ui reputatia pentru simpla lor placere sexuala, depinde daca unele fete doresc sa se daruiasca lor, asta este alta problema, macar bine ca nu sunt fortate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da te doare prima data si e normal.pe mine m-a durut destul de tare doar dupa a 3 oara am inceput sa simt placerea dar a fost frumos... fa-o cand te simti tu pregatita pentru ca prima data e importanta in viata unei fete...