| 654321 a întrebat:

Cum este sa faci dragoste pentru prima data, te doare?

Răspuns Câştigător
| Lexi a răspuns:

Pffff! ...doare ca naiba:O...adica eu l-am impins din pat si a trebuit sa continuam peste 2 zile... Iar in ceea ce priveste iubirea.cred ca abia atunci se intensifica sentimentele.
Sa te gandesti bine cand incepi.sa stii sigur ca motivul este cel potrivit(si persoana bineinteles)... Din pacate eu, desi aveam 17 ani jum...nu eram pregatita, am facut-o din curiozitate. Trebuie totusi sa mentionez ca eram deja un an impreuna a. s.(ante sextongue) si inca 2 p. s.(post sex)batting eyelashes.
Stiu, te cred ca inainte de a o face te gandesti mult timp la asta, e o decizie foarte importanta! .trebuie sa fie momentul, sa fii sigura ca stii tot ce trebuie sa stii, dar mai important decat orice e sa fie cu cine merita.pentru ca e ~once in a life time~. odata iti daruiesti virginitatea si iti vei aminti tot restul vietii momentul...so do it right\m/. Stiu ce ceea ce urmeaza sa spun va suna ciudat:b, dar nah.risc...peste nu stiu cati ani, cand vei privi inapoi, chiloteii din seara aceea si notitele pe care le-ai luat inainte si dupa... vor parea sfintesmug...thumbs up

129 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...eu inca nu am facut-o.worried si mie cam frica. dar stiu ca el merita. off niste sfaturi plz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 16 ani si sunt inca virgina... dar sincera sa fiu vreau acest lucru dar mi-e frica rau de tot.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt cu prietenul meu de aproape 4 luni.ne iubim foarte mult.am fost pe punctul de a face dragoste dar nu am continuat. i-am explicat ca mi-e frica si m-a inteles zicandu-mi ca totusi nu ar avea de ce sa-mi fie teama chiar daca e pentru prima data.ca trebuie sa am incredere in el ca va fi totul bine.il iubesc imi doresc sa fac dragoste cu el dar mi-e frica.nu ma simt pregatita iar la 17 ani jumate ai mei mi se pare un picut cam devreme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai este destul de frumos desigur si daca iubesti persoana respectiva asta trebuie facuta din dragoste n din sila si nici din mila. e cel mai important lucru din viata ta.nu doare. simti ca te inteapa ceva laughing nu stiu si trebuie sa fii pregatita asa ca ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu cred ca doare asa rau big grin adica cat sa doara frate? laughing) hai sa fim seriosi am vazut ca unele fete au raspuns ca le e frica nu va e frica nu sunteti sigure ca vreti asa sunt si eu big grinlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va lasati pacalite. Baietii din ziua de azi spun usor,, te iubesc" dar ca sa ajungeti in pat. El obtine ce vrea si pa... iat tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai te doare da ii suportabil depinde s de baiata ca daca ii un animal normal dar daca stie sa te faca sa te simti bine sa uiti de durere ii frumos tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu am 17 ani jumate si am un pr de ceva timp imi doresc foarte mult sa o fac cu el pentru ca ma simt foarte atrasa de el si il iubesc. dar am avut o incercare acum un an si ceva de a o face nu am dus la bun sfarsit actul dar a fost nasol si acum imi este frica nu stiu ce sa fac. sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite sincer si eu am 15 ani jumate...si mi-e foarte frica sa incep viata sexuala.
Tocmai ce am aflat de la prietenul meu ca nu mai este virgin... ceea ce mi-a dat de banuit unele chestiii.
Sunt destul de stresata in ultima vreme...si ma tot gandesc la multe lucruri.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut-o si nu m-a durut dara mi-a placut foarte mult si acum am ajuns dependente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare e ceva suportabil.In schimb e ceva frumos cu persoana pe care o iubesti, care te merita si pe care il meriti.Prima data poate o tremuri cand partenerul se va apropia de tine, e ceva normal asa mi s-a intamplat mie, dar daca el are rabdare cu tine va fi sigur ceva frumos.Ai grija sa simti tu ca e persoana potrivita care va fi grijulie cu tine si iti va vorbi frumos chiar in timp ce faceti dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai doare... dapi depinde de varsta cu cat esti mai mare cu atat doare mai rau...baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt virgina si am hotarat so o fac ca prietenul meu chiar daca nu suntem de mult timp impreuna am ajuns sa tin la el sal iubesc din tot sufletu este un baiat si mai aparte din cati am avut si i-am spus ca alaturi de el nu mi-ar fi frica de nimic si totusi am aceea frica km e prima oara am auzit multe chestii km ca ar fi o durere ingrozitoare si ca s-ar putea sa nu te dezvirgineze din prima dar eu cred ca ca in momentu acela trebuie sa fii sigura pe tine si sa traiesti sa iubesti momentul eu cred ca ar putea fi o durere suportabila dar simt o teama enorma cand va veni momentul nsi el mi-a zis ca prima oara doare dar e mai bine sa o facem ca prezervativ voi ce parere aveti dati-mi un sfat va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah... sfatul meu pentru toate...nu o mai faceti daca tot va plangeti asabig grin

pooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut-o de cateva ori prima data a fost.groaznik.conteaza marimea penisului erra ft mare sa zic. a durut ingrozitor dar am continuat am incercat si am fscut vreo 2 3 ore sex 10, 20 de minute atat a fost durere dupa aia a fost placere eu am facut-o la 15 ani prima data adica ce ti-am povestit acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut-o chiar in ziua cand implineam 20 de ani eram la mine ai mei nu erau acasa eram doar ca sora mea care imi zice mereu sa fac sex.Si a stat putin si aprteneru meu a sarit peste mine ma strans in brate si am inceput sa tip de durere. Dupa o ora mi-a dat drumul dar eu adormisem.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. stii :p nu doare asa de tare precum zic altsi :p... paana acum cateva zile imi era si mi-e frica sa o fac dar prietenul meu ma inteles iar de valentine`s ii m.am daruit si pot spune ca a fost super :X... stii. o data si o data tot trebuie sa o faci. daca nu o faci acum mai incolo cand o vei face vei zice ca'' pacat ca nu ai facut.o mai repede `` :p
bafta :*

| imthefkinguseroftpu a răspuns:

Hmm.sunt baiat. sper ca o sa-ti fie de folos.

Trebuie sa-l pui sa se rada.sa aiba un aspect asa cum crezi ca este mai bine si asa cum iti place desigur.Cand o faci, incearca sa fie destula caldura in camera, sau daca nu incercati cu o patura pe voi, chiar daca transpirati, caldura intensifica orgasmul.Inainte de a face chestia asta, faceti 2-3 peetinguri.Adica sa va dezbracati, puteti face si oral daca nu v-a deranjeaza, pentru a cunoaste partenerul mai bine, sa vezi cat de mare e, cat ai nevoie pentru preludiu.Preludiul este extrem de important.Incearcati sa faceti un preludiu in jur de o ora jumate, doua, pana cand simti ca esti foarte foarte lubrifiata, dar, ai grija, sa nu cumva sa isi fi dat drumul deja partenerul pe el happy. Daca va fi foarte excitat.hm.ii poti spune, cand nu mai poate, sa inceapa. Daca te simti foarte foarte lubrifiata si nu simti aproape deloc cand te penetreaza, sa nu-l iei repede si tare, daca este virgin.Crede`ma chestia asta la noi tine 1-2-3 zile, si sangereaza in continuare, durere aproape insuportabila, la voi doar odata si tare. poate nici asa... A si.nu uita sa iti faci o spalatura vaginala inaintetongue

btw don't laugh i'm a virgin.=]

| inessaxxx a răspuns:

Parerea mea e ca te doare dar e suportabil eu am 18 ani jumate si sunt virgina si vreau sa-mi incep viata sexuala cu prietenul meu cu care sunt de 5 luni in fine atunci am sa va spun daca doare ))))

| bebytssa_9768 a răspuns:

Pff... doareeesad

mi-a bagat`o d 3 ori nu mai puteam. simteam ca mor d dureresad
in fine. el a fc tot posibilu` sa nu ma doaralove struck

e important sa faci cu persoana p care o iubesti si care t iubeste, sa t respecte, sa fi uh` pregatita atat fizic cat si moral:p

uite... eu am fc`o l 14 ani si nu regret asta pentru ca l`am iubit si il iubesc fiindk tot cu el suntlove struck

o sa fie ceva special si pentru tine t asigur:*
bafta!

fundita pls?batting eyelashes

| bebytssa_9768 a răspuns:

Mda... trecutu` e trecut, viitorul conteaza acum:p

el atunci nu stia d tine. nu stia ca o sa apari uh` in viata lui. ca sa t astepte
astia`s baietii:p
eu c pnm sa mai zic ca m`am ales cu un vagabont?hee hee important e ca ma iube` si nu ma insealalove struck da` in tineretea lui aolo.laughing

incepeti`o cand sunteti pregatite:p
nu va fie frica d durere ca depinde d fiecare organism. poate sa doara rau. poate sa nu doara deloc:p
oriqm. durerea trece dupa c apuca sa intre odata in tine calumea si p urma acea durere devine placere:p

| claudia_4299 a răspuns:

Si eu am 16 ani si sunt cu un baiat de un an si 8 luni si va spun sincer ca eu mi-am inceput viata sexuala cu el asta a fost acum 3 luni adica aveam un an si 5 luni pentru prima data a fost dureros eu am si inceput sa plang dar dupa a 4 oara eee adevarat durerea sa transformat in placere eu zic sa incerci ca doar nu o sa mori si ia sa vezi dupa un tim o sa-ti plac la nebunie da conteza si de cat timp esti cu el

| magda a răspuns:

Am facut-o si eu o data si DA, e destul de dureros, da prietenul meu m-a asigurat ca, dupa ce o faci a doua oara, durerea devine placere.

Trebuie sa incerci ca sa-ti dai seama, iar daca o faci din dragoste, poti suporta!

| Costi_6854 a răspuns:

Pai eu is baiat si am inceput viata sexuala la varsta de 11 ani marimea penisului era de doar 12 cm am facut sex pentru prima data atunci adica acum 6 ani si prietena mea avea 11 ani ca mine si a durut-o doar de moment km de 3 min asa si dupa cam in fiecare zi cam pe saptamana 3 ori si asa a ramas gravida :O si a facut avort putea mama sa aiba nepoti la varsta de 33 ani laughing

| Costi_6854 a răspuns:

Bre nu doare de loc

| catuzzu a răspuns:

Doar putin dar depinde cat de agitat este barbatul daca se grabeste o sa te doara daca nu o sa iti plac

| daria_3302 a răspuns:

Pai normal ca te doare daca erai virgina! dar daca el e tandru...

| danyell91 a răspuns:

Bai fratilor, eu is baiat, am 20 de ani, vorbesc cu o fata de aproape 2 ani, ea are 16 ani, si ink nu am facut nimic, deoarece citeste toate prostiile pe cate forumuri din astea... normal ca doare cand o faci prima data, si la baieti e la fel, te doare cand o faci prima data, dar trece mai, orice are un inceput, cu un preludiu bun, si un partener pe masura, care stie ce trebuie sa faca, si cum sa faca, o sa fie foarte simplu, mai ales daca e intr-un cadru romantic, si partenerii se iubesc. durerea nu este asa mare precum spun altele, cine stie in ce mod sau dezviginizat alea, sau in ce imprejurari. nu va temeti fetelor, odata si odata tot trebuie so faceti, numai aveti foarte mare grija cu cine o faceti, pentru ca baieti de obicei, urmaresc sa se culce cu fete virgine, si sa le lase dupa aia. aveti f mare grija, chiar daca iubesti nebuneste, si esti topita dupa el, puneti intrebare "oare el ma iubeste la fel de mult, sau vrea doar sa profite". asa ca gasitiva parteneri care va iubesc cu adevarat, si sa nu va fie frica sa o faceti. "Spor la treaba" daca se poate spune si asa

| danyell91 a răspuns:

Didisor, nu e nevoie neaparat sa fii epilata, asta depinde de tine si de prieten, dar mai frumos e cand e epilat, ca e si mai igienic. si cu rusinea, o sa treci peste, nu-i nici o problema, dupa ce te "incingi" oleaca, totul decurge de la sine