| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama daca unui baiat ii place de mine?

9 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Pai observa-l atent sa vezi...vezi daca se roseste, urmareste ce cuvinte iti adreseaza... observa-i gesturile...sunt multe lucruri.winking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dupa comportamentul lui iti dai seama foarte usorwinking Daca te priveste cu atentie, daca este mereu in preajma ta, daca te ajuta cand ai nevoie de el si daca vb frumos defiecare data cu tine e un semn clar ca te placebig grin

mira
| mira a răspuns:

Din priviri, din cuvinte, din faptul ca se straduieste sa fie des in preajma ta. Mira

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca se uita mult la tine... daca ii vesel cand te vede...whistling...sau cand treci isi pleaca capu` in jos...si dupa se uita dupa tine... ahh dragostea astalove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau sa vad pe unde iese copilul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr. un fel sau altu` iti invadeaza intimitateahee hee! Mereu gaseste ceva de facut in locul sau prin preajma locului in care te afli. Apoi daca te priveste mai mult decat crezi ca ar fi normalwinking... Si un alt semn e comportamentul fata de tine big grin. Adica mereu el poate sa te ajute [chiar daca nu poate... trebuie sa te ajute laughing ]!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu simte nevoia de a petrece mai mult timp cu tine. O stiu din propria experienta.Asa ca urmareste-l atente.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, atunci cand stai cu el si iti zambeste tot timpul sau este mai calm cu tine decat cu celelalte persoane, si cand vorbeste cu tine despre orice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e neaparat cum zic ceilalti.eu am un coleg. am iesit odata la un suc. nu credeam ca ma place, ei stiu sa ascunda bine secretele.inainte de noi lui nici nu ii pasa, zicea ca ii place de o alta colega, desi nu ii placea. zicea asta doar ca sa ma apere pe mine, din moment ce stia ca nu mi-ar placea sa se afle.intr-un final l-am intrebat daca ma place si mi-a zis. Cea mai buna cale e sa ii spui direct "Te plac", nu astepta sa faca el primul pasalfel il poti pierde.
Daca nu esti sigura ca e de incredere, sau daca nu ai curaj poti sa pui o prietena sa il intrebe, dar fara sa ii zica ca ai pus-o tu.