| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face baiatul pe care il iubesc sa ma iubeasca si el pe mine?

Cateva detalii:
- stie ca-l iubesc ba chiar suntem impreuna(ma place..doar)
-zice ca el se abtine sa se mai indragosteasca(ca a suferit odata si nu mai vrea s-o mai pateasca iar)
-nu-i vorba de sex(cred)pentru ca i-am zis ca-s mica(am 16 ani si el 17)si ca eu mai astept si ca nu vreau sa incep de acum si intelege(asa zicea el)
-desi zice ca nu ma iubeste ma saruta,ma alinta,ma ia in brate,imi arata ca-i sunt draga, e gelos(pe un amic de-al meu)

Sper totusi ca ma iubeste doar ca nu vrea nici mie si nici lui sa-si recunoasca(asta dupa faptele care mi le-a dat).Tot o tine pe a lui ca el nu si nu si nu mai iubeste vreo fata( e incapatanat).Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Deci, e normal să îi fie frică să se mai îndrăgostească dar e normal fiecare relaţie are şi lucruri bune şi lucruri rele, unele te duc la despărţiri nu poţi evita inevitabilul happy sunt sigură că are sentimente pentru tine, pentru că gelozia are un singur sinonim : iubirea. Acordă-i mai mult timp să îşi dea singur seama, nu-l stresa cu tema asta. Ai să vezi că atunci când te aştepţi mai puţin, îţi va spune "Te iubesc!" până atunci continua să fi la fel de dulce cu el şi înţelegătoare. Baftă sweetie :*

1 răspuns:
| Patricia96 a răspuns:

Sa-i spui ca daca nu i s-a indeplinit un vis nu inseamna ca niciunul nu i se v-a indeplinii!
Iar tu. daca esti o fata desteapta, spune-i verde in fata:te astept sa ma cauti cand chiar vrei ceva serios! nu vreau o relatie pentru o vara. ai grija ca baietii sunt smecherasiwinking
Crezi ca ii este greu sa te faca sa-l iubesti?
Asa ca. spune-i-o! Iti place sa fii folosita de catre el!?

Sii..vezi sa nu faci o confuzie s tu... crezi ca un om poate sa te iubeasca asa.din primele intalniri! dacate alinta, saruta, rasfataeste bine dar nu trebuie in schimb sa teiubeasca.
ai rabdare si andreste-te ca nu-i ca ceilalti. el astapta cu adevarat momentul ca v-a simtii ca te iubeste cu adevaratwinking
si atunci iti va spune.
Deci.tu alegiwinking