| adriana33 a întrebat:

Cum să fac un băiat să mă iubească, să se îndrăgostească de mine, atâta timp cât suntem doar amici? Vreau SFATURI!

6 răspunsuri:
| LeeJiEun a răspuns:

Nu il poti face sa se indragosteasca,numai daca tu esti pe favoarea lui.
In schimb,sa te iubeasca il poti face. Vorbesti cu el foarte des,faci glume despre tine si el,cum daca ar fi vreo relatie intre voi,cand il vezi il imbratisezi si alte cele.
Acestea oricum vin din interior,asculta-ma, nu ai nevoie de sfaturi, fa doar ce iti spune inima. Daca simti nevoia sa il imbratisezi/saruti, fa asta! Nu ai nimic de pierdut, doar de castigat!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este foarte greu sa-i schimbi perceptia fata de persoana ta.Ar trebui sa te comporti de asa maniera incat sa fii cea mai buna dintre toate fetele care-l inconjoara.Sa ii demonstrezi prin tot ceea ce faci ca esti superioara din toate privintele celei care deocamdata i-a cucerit inima.S-ar putea ca procedand astfel sa-l determini sa te priveasca mai atent de acum incolo. Succes.

| Doub a răspuns:

Daca el nu te place, degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Halal sfat rolling on the floor

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu poti sa faci pe cineva sa te iubeasca, nu merge asa. Daca fiind aproape de tine nu ti-a dat semne ca te place, nu prea ai ce face. Sa nu incerci sa te schimbi pentru el, nici asta n-o sa mearga si nici nu se merita. Fii linistita, exista un baiat (2, 3,4 laughing ) si pentru tine undeva.

| DranK a răspuns:

Unii baieti asteapta sa faci tu primul pas, deoarece ei nu vor sa afle ca fata nu il place si sa se faca de ras fata de prieteni lor, incearca sa intri in vorba cu prietenii/prietenele lui si afla daca te place sau nu.