| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Timpu rezolva totu, daca e neaparat nevoie sa uiti nu ai ce face, viata merge inainte si s-ar putea sa gasesti pe altcineva care sa te merite. Nu exista reguli pentru nimeni toata lumea a trait macar o data in viata asa ceva. Se va rezolva si daca ne spui si ce s-a intamplat poate te ajutam cu niste sfaturi. Am devenit experti cu TPU. Bafta

146 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer... iubesc un ingeraj atat de frumos incat nu am mai vazut niciodata am simtit de la inceput ca ceva este intre noi a fost cel mai frumos vis pe care il puteam trai imi vineee sa morrr doar la gandul ca nu mai este a mea ca nu mai poti faceee nimic ca sa aduci acea pers inapoi! sincer nu am mai simtit asa niciodata pentru nimeni regret din suflet nu cred stiu ca nimeni niciodata nu va inlocui o pers atat de draga e viata mea si mereu va ramane in inima mea orice s-ar intamplasad dar...totusi exista un dumnezeu care ne vede pe toti iar daca el stie ca dragostea pe care o simtim e adevarata si sincera nu va sta cu mainile in san si stiu ca va face ceva pentru noi cum bine stim:SPERENTA MOARE ULTIMAcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca lucrul asta e imposibil atunci cand iubesti cu adevarat.Eu m-am despartit de fostul meu prieten de 8 luni si tot l el m gandesc. desi mi-a facut mult rau nu reusesc s il uit, din contra mi se pare c il iubesc si mai mult. Timpul nu ajuta c nmk...am mai stat si c alti baieti dar degeaba, tot l el m gandeam, nu stiu dc voi mai fi vreodata fericita insa sper s imi gasesc linistea si s pot merge mai departe, asta e tot c imi doresc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum uit o persoana care o iubesc din tot sufletu? I-am zis ca m-am indragostit de el si ca il iubesc, l-am intrebat ce fac eu cu tot ce simt pentru el. iar el mi-a raspuns simplu nu stiu, mi-a zis ca e mai bine asa ca nu vrea sa ma faca sa sufar si mai mult pentru ca el nu o sa se schimbe lui ii plac doar aventurile. Cum sa il uit il vad aproape zilnik?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Timpu rezolva totul straight face... slabe sanse! imi place de o fata de ceva vreme si nu chiar is pe gustul ei sad ...si nu pot sa o uit desi a trecut ceva timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu inca nu am uitat persona respectiva dar incerc sa o uit.cred ca. timpul le va rezolva pe toate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa o uiti niciodata... din pacate o sa ramana acolo in sufletul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar eu cu el sunt vecina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stau cu un baiat de cateva luni dar dupa o luna dupa ce eram deja indragostita de el mi-a spus ca are si pe alt cineva deja de inainte il iubesc enorm de mult am incercat ssl las dar am rezistat doar cateva ore dupa el venea la mine si ne impacam si nu stiu cum sa fac sa pot sa-l las ca asa sufer mult prea mult ca el are si pe lata si mi-e frica sa-l pun sa aleaga intre mine si ia pentru ca asunt sigura ca o alegge pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, tuturor...si eu incerc de ceva vreme sa fac asta, dar oricat as incerca nu reusesc. Dupa o relatie de 4 ani, s-a schimbat radical intr-o noapte, ca si cand am incetat sa mai exist. Nu pleaca de langa mine, nu am curaj sa il dau afara (ma doare sufletul prea rau), inca dormim impreuna, dar ne intalnim f rar. poate va pare o mare stupiditate, dar nu stiu ce sa fac.Nu a plecat desi daca ar fi vrut sa se mute, are unde sa stea), totusi este inca aici. Ma agat de ceva, dar inca nu stiu de ce.Ma rog in fiecare zi sa mi-l scoata d-zeu din suflet, dar inca nu functioneaza. Am senzatia ca se comporta ca si cum i-as fi facut un mare rau, desi nu am facut nimic care sa il raneasca, doar l-am iubit prea mult.Suntem in situatia asta de 3 luni.si nu pare sa se schimbe nimic, doar ca eu nu mai pot. Va rog sa ma ajutati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost casatorit 5 ani cu o persoana si avem un copil e la mine a plecat cu altcineva e a 3 oara am ietrtato dar acum nu stiu ce sa fac o iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu incerca sa o uiti ca nu poti cauta sa faci ceva pentru tine restul uso usor vine de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mei nu stiu ce sa zic si mie imi este foarte greu... m-am despartit de prietena mea de 2 saptamani in timpu asta ea s-a bagat cu altcineva zicandu-mi ca ma uita... acum sunt in itlia. aici nu am nici un prieten chiar nu stiu ce sa fac ma gandesc zi si noapte la ea
nu am pofta de mancare de absolut nimic sunt ca o leguma. cum am vazut la mai multi ca timpul vindeca tot nu stiu trece greu cand nu ai ce sa faci. imi pare rau ca nu pot da un raspuns conform topicului. poate asa ma mai descarc. multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa ti uiti iubirea si e dureros poate mult prea dureros dar viata nu e cum vrem banii in schimb sunt amagirea faptului ca vindeca iubirea sa ne iubim pe noi insine pentru fiecare exista un suflet il iubum sau nu dar el exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am stat cu un baiat aproape un an si imi jura ca ma iubeste dar m-a lasat pentru alta.acum nu mai e nici cu ea nici cu mine nu vrea sa mai fie... dar cand zic ca il las se baga el cu mine in seama. odata e indiferent altadata se poarta frumos... ce sa fac si ce sa mai cred? ca eu il iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfu si ew is cu o fata de un an si 2 lunii si nu stiu au fost ceva certuri intre noi si mi-a zis niste vb care nu credeam ca o sa poata sa mi le dea din moment ce ea imi zicea ca cica ma iubeste... si sa trecem peste astea acum ne-am imp dar nu stiu nu mai pot avea incredere in ea si o privesc total diferit... ce ziceti mai are rost sa ne mintim? ast rasp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E FOARTE GREU SA UITI PERSOANA IUBITA...DOAR TIMPUL REZOLVA TOTUL, eu iubesc ff mult de un an si 7luni si m-am casatorita cu el de o luna jum si de mult nu mai e ca la inceput, spune mereu ca el ma iubeste mult dar nu ma face sa ma simt iubita, in sensul ca nu ma saruta si nu ma ia in brate ca sa ma alintee tot mai distant si pe mine lucrul asta ma face mereu sa fiu nervoasa si sa ma cert cu el, nu ii place cand ii vorbesc si ma ia la misto cand nu are chef de vorba, eu as vrea sa se schimbe ca il iubesc mai mult ca viata mea si nu as vrea sa aleg sa ne despartim cu el doar ca nu vrea sa se schimbe si sa nu mai vb urat, mi-am imaginat tot viitorul cu el si nu il doresc fara el, cum sa fac sa nu mai fie asa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa va zic eu ceva...in viata poti controla orice doar sentimentele nu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A uita este imposibil, daca ai iubit cu adevarat aceea persoana este imposibil sa o dai uitarii... si eu sunt acum in asa situatie. nu mai vreau sa vad pe nimeni, am aruncat telefonul peste geam, nu mai stiu ce sa fac ca sa nu ma gindesc la el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o poti uita niciodata, daca chiar ai iubit-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primul lucru care trebuie sa-l faci e sa povestesti cuiva in care ai incredere apoi arunca tot ce iti aminteste de acea persoana apoi incearca sa te distrezi cu prieteni poate asa va functiona

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si chiar daca ai vrea sa nu il mai vezi un timp si sa-l ignori dupa ce il vezi tot o sa te doara.Asa ca cel mai bine ar fi sa accepti situatia si sa mergi pe un alt drum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai gandi la ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cam greu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte greu. Nu ati mai gasesti locul simti ca nu mai ai pentru ce trai. Eu m-am agatat de o alta persoana dar nu este la fel.Nu poti uita daca iubesti cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa uiti o persoana pe care o iubesti mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te impui sa-l uiți... da e dureros, dar mai ales cand il vezi cu alta, cand te priveste in oki si iti spune ca o iubeste pe ea si ca totul era sa fie bine dac tu odata nu faceai nu stiu ce fel de prostie... etc. povesti cu zmeu. Baietii mereu cauta sa te faca sa te simti vinovata, cu scopul de la urmatoarea lor dorinta sa te poata avea. Concluzia este ca trebuie sa fim mandre sa ne putem comportam demn si sa nu ne lasam batute, pina la urma daca asta a fost o iubire adevarata si reciproca ea va reveni la normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Timpul, timpul, toata lumea vorbeste despre timp... dar prezentul si trecutul si amintiriile sunt cele care nu te lasa sa te gandesti ca timpul le "vindeca"pe toate pentru.ca cateodata in viata timpul te face doar sa uiti pentru.cateva ore, sec, ziel, luni, ani. Dar cateodata nu vindeca, asa ca singura solutie ramane accea de a plange pentru.ati alina sufletul cat de cat. Ce nu inteleg si nu cred ca am sa inteleg niciodata este de ce DUMNEZEU, permite ca doaua inimii ce sau, se iubesc sa se desparta. pentru.ca intr-un final a iubi este CEL MAI FRUMOS LUCRU SI CEL CARE ITI TREZESTE IN TINE TOT CE CREDEAI CA NU AI TOT CE CREDEAI CA NU POTI SIMTI as vrea sa inteleg dar nu cred ca am sa pot vreodata sa inteleg chiar daca ar fi o explicatie gen"mai bine mai devreme decat mai tarziu"nu am sa inteleg de ce DUMNEZEU, permite acest lucru!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti uita vreodata o persoana pe care o iubesti cu adevarat. iubirea aceea nu va muri decta odta cu tine, din pacate sau din fericire. ce e cu adevarat trist e sa iubesti pe cineva si sa nu ii poti spune sau arata prea des asta pentru ca se sperie si fuge. o persona iubita ar trebui sa se simta norocoasa, nu sa se sperie ca vde prea multa iubire din partea celuilalt.nu vreau sa mai iubesc vreodata. vreau sa imi inghete sufletul. oare sa iubesti cu adevarat inseamna in mod obligatoriu si sa suferi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu greu, orice vezi, orice auzi, tot ce gandesti, toate se duc la el, simti ca inebunesti, te gandesti ca o sa-l vezi cu alta fata si nu ai sa faci fata.nu sta singura, stai cu prietenii, cu prietenele.incearca sa nu te gandesti prea mult la el.incearca sa-ti ocupi timpul.nu te inchide in tine.gandeste-te ca nu merita... o vreme ai sa suferi foarte mult, dar cu ajutorul lui Dumnezeu poate ai sa-l uiti...mult noroc.sa fi fericita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am aut un prieten la care tineam emorm de mult, am stat impreuna 3 saptamani.nu`i o perioada foarte lunga... dar am pus suflet.si acum nu stiu ce sa fac, as vra sa ma impac cu el. da nu siu cum sa facsad... ajutati-ma va rog cu niste sfaturi. mutumesc:*