| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa procedezi cu fostul iubit...in cazul in care e cu o alta fata acumoh go on! Si se baga in seama mereu cu mine nu stie ce sa mai zicaa! Cum trebuie sa procedez? Multumesc pentru timpul acordat!

2 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Ignora`l, trateaza`l cu indiferenta ca si cum n`ar exista in preajma ta.Arata`i ca numai semnifica nimic pentru tine...

| Ale_2200 a răspuns:

Cum trebuie sa procedezi...hmmm buna intrebare. El reactioneaza asa deoarece dupa parerea mea, sigur mai simte ceva cat de putin pentru tine. Tu, daca el are o relatie serioasa acum si este fericit si vrei sa iti iei mana de pe el, trebuie sa te porti foarte normal.Sa fii indiferenta ca si cum ar fi un strain.Stiu ca poate e greu, depinde ce relatie ati avut, dar nu trebuie sa pui suflet in gesturile sale.Asa vei trece mai usor peste despartire in primul rand (daca ai suferit) si ii vei da cu siguranta de inteles ca persoana sa nu mai este semnificativa pentru tine si se va plictisii sa iti atraga atentia si sa se bage in seama.

Sper sa-ti fie de folos sfatul.Sa auzim de bine!