| criss94 a întrebat:

Curând e ziua de naștere a unui cunoscut. de ceva timp nu vorbim, dar vreau să-l felicit și vreau s-o fac pe telefon. M-am gândit să-i scriu un mesaj ( dacă-l sun, mi-e frică că nu va înțelege corect atitudinea mea), dar nu știu dacă mai are nr meu de telefon și poate îmi va răspunde cu un simplu mulțumesc necunoscând că eu l-am felicitat... să semnez la sfârșit de la cine vine felicitare îmi pare banal)) sau totuși mai bine să-i scriu pe Facebook? big grin ce-ați face voi, fetelor sau ce v-ați dori, băieților? laughing)

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Îi poti da un mesaj, chiar daca nu are numărul tau memorat, la sfirsitul mesajului îi spui te pup o zi frumoasă si scrii numele tau, Cristina te numesti?

| corbulalbrosu a răspuns:

Majoritatea baietilor ar prefera o intalnire in 2; face2face in vederea unei discutii edificatoare privind relatia dintre cele 2 parti. Multa sanatate!

| criss94 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu e posibil face2face) am fost prieteni și mai mult de atît nu vom fi niciodată... so, i still need an advice ))

| seth2016 a răspuns:

Hey criss94,

"Cunoscutul" tau nu poate sa-ti citeasca gandurile. Trebuie sa-i spui clar, ca sa nu inteleaga altceva / ca sa inteleaga ceva.

> mi-e frică că nu va înțelege corect atitudinea mea
Pai, da. Vrei o dragoste platonica, prietenie? El vrea asta? Sau v-ati despartit tocmai din cauza asta?

Ca sa produca un efect, cred ca mesajul tau ar trebui sa-l lase sa inteleaga "vrei sa mai incercam? eu vreau. promit ca o sa ma straduiesc. hai sa o luam incet." Dar esti pregatita pentru asta? Vrei? Esti dispusa sa lucrezi cu el impreuna la relatie? Mesajul ar trebui sa-i-l dai fata in fata, nu prin telefon / SMS si nu via Facebook. Fa push daca il vrei!

Daca nu, spune-i ca vrei sa ramai in contact cu el si sa-i trimiti mesaje de felicitare de ziua lui, de ziua nationala si de Craciun happy. Sau mai bine nu-i scrie deloc.

| criss94 explică (pentru seth2016):

Simpli prieteni happy nimic mai mult nu am fost și nu vom fi niciodată )

| OMFGConrad a răspuns:

"Nu e posibil face2face) am fost prieteni și mai mult de atît nu vom fi niciodată... so, i still need an advice ))"
Lasă-i un mesaj vocal, simplu. Nici tu nu ştii ce vrei. Dacă e un simplu prieten nu ar trebui să-ţi pese foarte, foarte mult de cum ar interpreta mesajul doar dacă...ai intenţii mai mari.