| Alaanonim2k20 a întrebat:

Daca cineva se masturbeaza des risca sa nu se mai ridice cand e cu o fata? Sa i se obisnuieasca creierul cu masturbarea in loc de fete? Daca da, renuntarea la asta o sa repare totul?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu se mai ridica deloc, datorita masturbarii excesive.
Este epuizat la maxim saracul laughing
Daca se renunta la masturbare, in cateva luni, erectia revine la normal.

| Alaanonim2k20 explică (pentru Violleta2022):

Si starea de excitare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alaanonim2k20):

Pai stare de excitare chiar daca exista, tot nu-i sficienta si nu poate ridica un penis obosit si epuizat, dupa atata masturbare.
Da-i pace cateva saptamani sau luni, evitand sa te mai masturbezi mai mult de 1-2 ori pe SAPTAMANA, ca sa-ti revii, ca risti sa spui adio sexului, ori sa te faci de rusine, de fiecare data, cand ajungi cu o femeie in pat, ca nu poti avea erectie sau sustine un act sexual in intregime.

| Alaanonim2k20 explică (pentru Violleta2022):

Si o sa ma si excit dupa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alaanonim2k20):

Totul depinde de tine, daca respecti regulile in totalitate.

| doctorandus a răspuns:

Nu, cei care combat masturbarea sunt bolnavi psihici.

https://www.thedailybeast.com/......ysfunction

| Alaanonim2k20 explică (pentru doctorandus):

Nu inteleg

| doctorandus a răspuns (pentru Alaanonim2k20):

Adica cei care vehiculeaza zvonuri nasoale ca masturbarea ar produce impotenta si alte alea sufera adesea de tulburari mentale. In secolul XIX era normal sa te opui masturbarii, in secolul XXI este simptom de probleme psihice.

Iar pentru articolul respectiv foloseste Google Translate.

| Emilian65 a răspuns:

Renunta la masturbare si totul va fi ok.

| MValentin a răspuns:

Salut, din propria experienta si traita 100%. Da, masturbarea in exces+emotiile te vor face incat cand o sa ai primele contacte sexuale sa nu mai ai erectie. Am patit prima data dar am improvizat =). Nu, nu e bine sa renunti la masturbare dar sa zic de maxim 3 4 pe săptămână sau daca poti si mai putin, e super.