| elenababy a întrebat:

Daca intr-o seara sunteti cu prietena/ul langa voi si fostul/a va da sms ca vrea sa va impacati ii raspundeti? Poate ca unul de genul "Sunt cu el/ea si nu mai cauta" Dar apoi daca ea/el va face in toate felurile si va spune ca v-ati batut joc de sentimentele lui/ei ii mai raspundeti? Si continuati sa-i raspundeti la eventuale sms-uri in decursul aceleasi seri?

9 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Da continuam normal adica el sa ma injure si eu sa nu ii spun nimic? Dar cel mai probabil continua prietenul meu sa ii raspunda la mesaje sau il suna.Si ii spunea sa nu ma mai caute! Asa trebuia sa faca si prietenul tau. Probabil fostul te-a injurat de nervi spunanad ca ti-ai batut joc de sentimentele lui pentru ca te-a intrebat daca va impacati si i-ai spus ca ai deja prieten. El totusi mai spera, dar pana la urma e viata ta! Nu erai maritata cu el! Bafta :*:*

| elenababy explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Nu e vorba de mine. Prietena mea i-a trimis mesaj fostului si el i-a spus sa nu-l mai caute ca e cu prietena, apoi ea i-a trimis mesaj in care l-a facut las pentru ca nu i-a spus ca e gata relatia lor, nesimtit si ca si-a batut joc de ea mai ales ca a fost primul ei iubit. Si el a raspuns ca nu si-a batut joc, apoi l-a intrebat daca a contat si el i-a raspuns ca da si apoi ea i-a mai trimis ceva si el nimic. Sincer mi se pare cam ciudat sa stai sa dai explicatii fostei cand actuala e langa tine si abia ieri ai intalnit-o, nu ti se pare?

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru elenababy):

Aa. da ciudat! Poate nu era cu actuala cand i-a dat mesajele, ci doar a vrut sa scape de ea! Ca nu cred ca accepta actuala sa isi trimita el mesaje cu fosta in fata ei.nu stiu ce sa zic!

| elenababy explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Asta m-am gandit si eu si mai ales ca s-a intamplat in seara asta si probail era cu ea in pat sa zicem si el raspundea imediat la sms. Ultima oara au vorbit acum doua saptamani si el i-a spus ca vor vorbi si nu i-a spus deloc ca e gata relatia. Mi se pare cam ciudat cum s-a comportat el pentru ca si eu daca as fi cu actualul si mi-ar da sms fostul dupa ce i-am spus sa nu ma mai caute si el ar insista nu i-as mai da nicio explicatie deci niciun sms ce sa mai zic ca sa-i spun daca a contat sau nu...

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru elenababy):

Pai da si normal! e foarte aiurea! Cel mai bine ar fi totusi sa nu renunte prietena ta! Sa isi puna si ea ambitia, pentru ca si-a batut joc de ea, sa isi bata si ea joc de el! Si nu sa ii faca la fel, sa se combine cu alt baiat, ci doar prin simple vorbe.Dar trebuie sa aiba si ceva in maneca, nu stiu, trebuie gandita treaba! Bafta :*

| elenababy explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Merci, dar ea nu vrea sa-si bata joc de el, oricum cred ca el a fost surprins ca ea a avut tupeul sa-l faca in felurile alea pentru ca de obicei nu jigneste si atce si inghite multe, dar ma bucur ca a vut curajul sa o faca si sa-i spuna "in fata" un adevar.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru elenababy):

Da. E foarte bine ca a avut taria sa ii spuna in fata anumite lucruri.dar acum trebuie sa isi puna ordine in ganduri si sa se gandeasca la viitor! Asta e cel mai important!

Răspuns utilizator avertizat