| sisyy a întrebat:

Dau fundita.Am nevoie de niste pareri, ca sunt putin confuza.Sunt cu un baiat de o luna si ceva, eu am mai avut o relatie de 3 ani care a luat sfarsit acu cateva luni. M-am indragostit nebuneste de acest tip cu care sunt acum.Si am intretinut relatii sexuale desi nu ma gandeam ca voi ajunge sa o fac asa repede cu el. Ok, el se comporta frumos, vine dupa mine la lucru, imi cumpara tot ce vreau, ma scoate peste tot, totul e ok, doar ca nu prea imi raspunde la telefon cand il sun. El ma mai suna dar destul de rar.Azi l-am sunat dar nu mi-a raspuns si mi-a trimis 2 sms-uri de dimineata in care zicea ca ii dor de mine si ca ieri a fost obosit si de acea nu m-a sunat, ieri toata ziua nu m-a sunat doar seara mi-a tr sms.Eu nu inteleg anumite lucruri in legatura cu el.Adica am vazut ca multe fete ii trimite mesaje, il suna, el zice ca nu are treaba cu niciuna ca el ma are doar pe mine dar ca multe il streseaza.Si chestia e ca ma lasa sa ma uit la el in tel, dar daca n uare treaba cu altele atunci sa le trimita sms sau sa le sune de fata cu mine sa ma convinga ca nu are legatura.Sunt cam asa in dubii, ne intelegem ff bine si e foarte grijuliu cu mine dar ma tem ca el vrea doar o relatie de scurta durata din moment ce am vazut mesaje de la altele care il tot stresa, ca de ce nu le raspunde, ca dc e suparat, ca nu se lsa de pe capul lui, etc. El zice sa ignor mesajele ca nici el nu imi cauta in telefon.In fine, mai pe scurt, vreau sa stiu parerea voastra, oare vrea ceva serios cu mine sau vrea doar pana se satura de mine si poate si la altele le zice la fel.Asa ma alinta, imi reincarca telu, imi ia de toate si ne facem planuri, noi stam in acelasi sat si aici stiu ca nu are legatura cu niciuna ca doar vorbele circula si stam pe aceeasi strada. Dar el mai iasa in oras si spune c aiasa cu treburi.Eu am ajuns sa tin la el desi e cam devreme, nu stiu ce sa cred in privinta lui, nu vreau sa raman cu buza umflata. Poate m-am grabit facand-o cu el, eu facand sex doar cu fostul si atat, nu ma asteptam sa o fac asa repede.Mai e o chestie, eu am 19 ani iar el 29, pentru noi nu conteaza dar nu stiu ce sa zic, arata beton din toate punctele de vedere. Oare sa ma incred in el, sa mai continui, tinand cont de faptul ca mereu e sunat si cautat de mai multe numere si mesaje la greu, el de fata cu mine le ignora dar ma gandesc ca dupa ce plec eu raspunde si el, si azi nu m-a sunat nici ieri, doar mesaje... ce credeti, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Din moment ce iti trimite mesaje se gandeste la tine. dar tu mai mult te-ai lasat cumparata din moment ce zici ca iti ia de toate. urmarestel intr-o zi si afli adevwinking. ai grj asa nu te vada./

| onutzaa a răspuns:

Pai cred ca nu esti singura fata din viata lui, eu cred ca dupa ce pleaca de la tine vorbeste si cu celalalte daca nici tie nu iti raspunde la telefon, atunci poate fi cu cea care ia trimis sms sau l-a sunat.

| 162253 a răspuns (pentru onutzaa):

Eu am cam aceeasi problema,numai ca pe mine nu ma prea streseaza faptul ca i se trimit sms si chestii din astea...tu crezi ca daca nu tinea macar un piculet la tine, mai iesea el cu tine mai ales ca e o diferenta de virsta destul de mare? el e la o virsta cind nu-i sta capul la prostii ci vrea ceva serios, si cred ca nu ar pierde timpul degeaba.Eu de exemplu nu ma alarmez tare in asa cazuri caci pina la urma tot la mine vine.Mi-a facut cunostinta si cu prietenii lui, si cred eu ca no sasi demonstreze fiecare zdreanta cu care se tavaleste prietenilor... oricum tu iai decizii, da un add pe mes just_an_angel64 si mai vb caci vad ca avem multe in comun.SUCCESE