| MariaMary93 a întrebat:

Dau FUNDITA! Help! De 3 luni, menstruatia imi vine ciudat..mentionez ca acum 3 luni am avut contact sexual protejat.dar s-a spart prezervativul.a fost cu 4 zile inainte de menstruatie..am luat escapelle. dupa menstruatia mi-a venit normal. m-a tinut 7 zile. iar urmatoarele 2 luni menstruatia s-a redus..primele 2 zile flux normal, curge mult...mereu ma patez. iar dupa pauza..la sfarsitul zilei a 3a mai curge mult. iar dupa se opreste..Simtome de sarcina nu am, am facut 4 teste si toate negative. Dereglare de la escapelle? sau ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Didi908 a răspuns:

Buna! Daca ai facut 4 teste de sarcina si toate au iesit negative si nici simptome de sarcina nu ai cu siguranta nu ai de ce sa iti faci griji petru ca nu esti insarcinata. Poate fi o dereglare de hormoni sau de la escappele. Mai asteapta 1-2 luni sa vezi cum iti va veni daca e tot asa, ca pana acuma, eu iti zic sa faci o vizita la un ginecologwinking
O zi buna! :*

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti zic. sper sa nu te superi, dar ai fost vreodata la ginecolog?
Eu consider ca ar fi momentul sa i faci o vizita!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este o dereglare survenită în urma administrării de Escapelle!

Acele dereglări hormonale sunt posibile timp de 3-6 luni de la administrarea "pilulei de a 2-a zi" ( vezi răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior ).

Oricum, NU este vorba de sarcină şi nici de "ciclu peste sarcină"!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt doar dereglari de la Escapelle.
Ar fi bine sa faci o vizita si la ginecolog.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Erai in afara perioadei fertile si nu trebuia sa iei pastila de a 2-a zi.

e normal sa fie altfel menstruatia acuma tocmai din cauza pastilei care ti-a dereglat organismul.

| Violente a răspuns:

Dereglări de la Escapelle, totul e bine. Oricum, controlul la medicul ginecolog este indispensabil.
Ai grija, te pup.