| frum a întrebat:

De ce barbatii nu sufera dupa o despartire? De ce nu suna?
Eu 25. El 41. Il iubesc. Mi-a zis ca ma iubeste. Dar in urma unei discutii mai lungi am analizat si ne-am dat seama ca ne certam prea mult si gandim diferit+ multa lume impotriva.
Eu am propus sa ne despartim ca sa putem fi linistiti (insa in sinea mea mi-as fi dorit sa ma contrazica), iar lui...i s-au umplut ochii de lacrimi si atat. Nu m-a intors din drum. Si nu m-a mai cautat.
De ce sunt barbatii asa? Nu stiu daca sufera. Ce e in inima lui. De ce nu ma mai cauta daca zicea ca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| anonim0just0for0me a răspuns:

Persoana se vede ca tine la tine. Poate considera ca nu te merita, poate nu vrea sa te faca sa suferi. Cred ca mai poate fi salvat ceva daca chiar vrei. Nu conteaza diferenta de ani daca exista ceva magic acolo. Incearca sa dai de el dar sa para ca e o coincidenta. Daca chiar te iubeste va reactiona, nu cred ca va da inapoi. Si daca nu o va face, fa-o tu. Habar n-am, dar parca nu-mi doresc sa se termine intre voi. Chiar daca nu va cunosc. Daca va iubiti va meritati. Si indiferent de cate certuri si obstacole exista, unde exista iubire, se poate orice. Bafta multa!

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Suferă, însă și-a dat seama că propunerea era chiar foarte bine venită. Sunt 20 de ani diferență, deci să menți o astfel de relație e aproape o miracol.

| Felys a răspuns:

Zi mersi ca ai scapat de o astfel de relatie,in curand el o sa fie un bosorog,nu poti gasi un barbat apropiat de varsta ta cu care sa-ti poti intemeia o familie,sa faci copii, sa ai un sprijin real la batranete, ce faci cu unul care posibil sa aiba deja copii cu o alta femeie, nu ai dupa cine plange, nu te mai uita in urma, urmeaza-ti calea ta

| aCek1ng a răspuns:

Intrebarea ta: De ce barbatii nu sufera dupa o despartire?
Raspunsul general: L*ba, fac l*ba!

| AliceNeye a răspuns:

Tine cont ca el nu mai are 20 de ani. E barbat in toata firea! Sufera, din moment ce avea ochii in lacrimi e clar ca te iubeste. Chiar daca nu isi arata suferinta fata e tine. Poate se gandeste ca ai pe altcineva sau ca ai viata inainte. In orice relatie sunt certuri. Conteaza sa treceti peste. Eu zic ca daca il iubesti cu adevarat, trebuie neaparat sa il contactezi sa va impacati.

| Wargasm a răspuns:

Bărbații adevărați suferă la despărțirea de persoana iubită. Că o arată sau nu, depinde de la persoană la persoană. În cazul tău, ai primit i-ai cerut: despărțire și liniște.