| DeVis007 a întrebat:

De ce fetele prefer un baiat mai mare de varsta lor(95% din fete)?

9 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Pentru ca baietii is mai imaturi si cu cat is mai in varsta par mai ok. Dar nu e intotdeauna asa. Uneori varsta si maturitatea nu au nici o legatura. Si experienta de viata poate fi un motiv. Sau pur si simplu pare ciudat sa te intalnesti cu un baiat mai mic.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca au experienta, pentru ca aau masina, pentru ca sunt bo$$$$i si pentru ca o au mai mare, fetelor le curg balele dupa carnat matur si cu experienta, ar sta cu el in gura toata ziuawinking

| RAY a răspuns:

Tu daca ai fi fata si ai vrea ceva serios ce ai alege un barbat sau un pusti?
daca e pusti de banii gata posibil da, dar daca e ca majoritatea nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece induce senzatia de putere si sentimentul de a se simti in siguranta fiind aparate.

| Oana92 a răspuns:

Pentru ca in general cei de varsta lor sunt mai imaturi ca ele. Si putine fete isi doresc sa fie bonewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrezi cumva la Institutul Naţional de Statistică? Sau de unde procentajul ăsta?
Ca să-ţi răspund la întrebare, cred că femeile văd în bărbaţii maturi nişte persoane cu mai multă experienţă, cu o putere mai mare de a le proteja, de a le oferi o situaţie cât mai bună din toate punctele de vedere şi nu în ultimul rând, stabilitate pe plan emoţional.
Dar ştii cum e: Dragostea nu ţine cont de vârstă.

| Miladincaa a răspuns:

Exista foarte multe pareri pe aceasta tema, numeroase studii, dar nimeni nu iti poate raspunde exact la aceasta intrebare. De ce? Pentru ca exista mai multi factori ce pot determina o fata sa opteze in favoarea unei relatii cu un baiat mai mare decat ea. Printre acestia fiind:
-se presupune ca baietii mai mari sunt si mai maturi ( acest lucru fiind bazat pe niste studii facute de americani)
- pozitia sociala e un alt " avantaj" atunci cand alegi pe cineva mai matur
- dorinta de a fi privita drept " o femeie fatala", din moment ca ai reusit sa cuceresti pe cineva mai mare decat tine
-influenta celor din jur, majoritatea fetelor avand iubiti mai mari, o fata ar putea fi influentata de acest lucru
- o pura atractie fata de baietii mai mari
...etc.

| RazvanValy222 a răspuns:

Pentru ca baietii se maturizeaza mai greu decat fetele, si vor baieti mai mari deja maturizati

| Carla77 a răspuns:

Pentru ca fetele doresc sa se simta protejate iar cu cat baiatul este mai mare cu atat le transmite mai multa siguranta si afectiune