| IONel56 a întrebat:

Asa o situație am avut: am făcut dragoste cu iubita mea, ea e virgina, m-am jucat cu penisul pe vaginul ei fără să-l introduc si am ejaculat puțin pe vagin cu grija, întrebarea este ca o pot lasa însărcinată? De cand s-a intamplat asta o cam doare stomacul si intr-o parte.De la ce sa fie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da-mi voie sa ma indoiesc de spusele tale, pentru simplu fapt ca, este practic imposibil sa te joci PE vaginul unei fete, odata ce vaginul se afla 100% la interior.
Daca cumva ti-ai introdus pensiul IN vaginul fetei, chiar si foarte putin, da, exista risc de sarcina, doar daca fata era in perioada fertila.
Cat priveste durerea de stomac, chiar nu are nici o legatura cu sexul, pentru ca penisul tau nu a putut ajunge pana in stomac la fata si nu are cum sa-i fii facut vreun rau. Cel mai probabil a mancat sau baut, ceva care i-a deranjat stomacul.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata VIRGINA, poate sa ramana insarcinata fara nicio problema, fiindca pielita denumita HIMEN nu reprezinta o bariera/baraj care sa impiedice intrarea spermei in vagin. In concluzie fara discutie se poate produce o sarcina, insa acest lucru se poate intampla numai in cazul in care sunt intrunite simultan 2 conditii care sunt absolut obligatorii si anume -- 1. ) Ca in momentul ''sexului'' amintit, ciclul menstrual al iubitei tale sa fi fost exact in zilele PERIOADEI FERTILE a actualului ciclu menstrual. si -- 2.) Sa ii fi si intrat/ajuns IN VAGIN o anumita cantitate de SPERMA autentica fiindca doar in aceasta exista spermatozoizi viabili capabili de a fecunda. In primele 2-3-4 saptamani de dupa intretinerea actului sexual NU pot sa apara sau sa existe NICI un fel de semene/simptome de sarcina, dintr-un motiv extrem de simplu si anume : fiindca asa ceva este IMPOSIBIL SA EXISTE in aceasta perioada. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare si ejaculare in vagin nu poate fi gravida.

| sofisis a răspuns:

Nu stiu exact ce inseamna ca ai ejaculat cu grija...in general daca ejaculezi pe zona intima, exista riscuri foarte mari de sarcina. Aproape la fel de mari ca si la ejacularea interioara.
Durerile nu au legatura cu o posibila sarcina.

| Ara997 a răspuns (pentru sofisis):

Cu grija, adica fara sa stropeasca

| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar daca s-a scurs cumva sperma in vaginul ei si era in perioada fertila, durerile de stomac nu au legatura cu sarcina.