| me_1960 a întrebat:

De ce nu dureaza dragostea? Am vazut foarte multe cupluri care incep totul ca un vis si termina intr-un cosmar.Cu despartiri, certuri, batai.In filme este atat de usor dar mai exista dragoste care te face sa tresari cand vezi acea persoana, care sa nu fie doar artificiala? Oare mai exista dragoste adevarata?:-

Răspuns Câştigător
| bimboii a răspuns:

Buna:*
In absolut orice relatzie e suferinta. certuri.:X
Asa aratatzi ca va pasa:X
Dragostea adevarata este athunci cand o persoana depinde de cealalta si inainte de iubitii sa fiti cei mai buni prietenilove struck
Iubirea tine de comunicare:X.Eu una vreau un baiat cu care sa am ce vorbii in fiecare zii nu doar sa ne uitam unul la altuhappy
Iubirea adevarata este si atunci cand ierti persoana iubita si cand acorzi sanse:X
Si nu in ultimul rand dragostea adevarataa e atunci cand orice ar fi facut sau ai fi facut acel cineva se va intoarce intodeauna la tine:X

Dragostea adevarata existhalove struck Dar trebuie sa o gasesthi:X

Succes:*

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Iti spun cu mana pe inima, da. Dragostea adevarata exista, doar ca noi o traim sub alte forme.Si dureaza aceasta dragoste, ti-o spun din proprie experienta. Eu am o relatie de 2 ani cu prietenul meu si crede-ma nu regret nicio clipa ca l-am cunoscut si ca m-a facut sa il iubesc atat de mult! Binenteles ca si noi am avut, ca in orice cuplu, momente de cearta.Dar nu s-a pus problema de o despartire! Inca suntem la inceput, sau ne iubim atat de tare ca la inceput. Mai avem de "mancat".Si chiar daca multe povesti de dragoste se termina intr-un cosmar, nu toate sunt la fel si nu toti iubim la fel! Sunt multi oameni in lumea asta capabili sa ramana indragostiti.Sti vorba aia.mai bine sa fi iubit si sa fi pierdut, decat sa nu fi iubit niciodata! BAFTA

| mihaelaa18 a răspuns:

Pai nu dureaza pentru ca inca nu am gasit persoana potrivita pentru noi, iar atunci cand o vom gasi ea va dura mai mult.Pana ne vom gasi persoana potrivita pentru noi, viata ne va intinde diverse incercari pe care noi va trebuie sa i le facem fata si sa trecem mai departe, iar cand ne vom gasi persoana potrivita pentru noi totul va deveni schimbat si frumos pentru noihappy

| Narcis2007 a răspuns:

Nu exista...

| Ramo80 a răspuns:

Dupa ani de relatie, dragostea aia infocata care te face sa tresari, se transforma intr-o iubire profunda, mult mai placuta si care iti ofera un sentiment de liniste sufleteasca. Iubirea asta trebuie intretinuta de asemenea. In momentul in care un cuplu locuieste impreuna devine o obisnuinta sa fie impreuna, apoi fiecare om are tabieturile lui care in timp isca discutii, mai vin si problemele cu banii, poate interveni monotonia, mai pui si niste gelozie si uite asa daca un cuplu nu e suficient de puternic sa le depaseasca, se destrama. Exista dragostea adevarata dar trebuie sa stii cum sa o pastrezi, iar atunci cand de ambele parti se face putin efort pentru a pastra iubirea, e perfect!

| Nuvăsufăr a răspuns:

Există, dovada eu şi cu iubita mea.
Şi uite o dedicaţie:http://www.youtube.com/watch?v=9lb9fNpgFuM

| marcelan25 a răspuns:

Da, crede-ma ca exista, nu la multi dar exista! Unii stiu sa iubeasca, altii doar superficial! Pupici!

| MunteanDiana26 a răspuns:

Mnda inteleg ce spui cand ma uit la stiri vad o gramada de oamneni care isi bat femeile le injura chiar le si omoara.Mie mila sa ma mai uitsadsadsad