| anonim_4396 a întrebat:

De ce tot ejaculez in somn?

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Pentru ca faci sex în vise

| anonim_4396 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Asa e! visez ca ling si ma linge pe gathee hee

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahhhhh

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pentru ca nu te masturbezi suficient.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Nu ma masturbez deloc

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

D-aia ai polutii nocturne.

| dullcat a răspuns:

Daca esti adolescent, e normal.Ii zice polutie nocturna sau vise umede. Google it.

| VoidEternal a răspuns:

Pentru ca nu ejaculezi cand esti treaz.

| FindMyName a răspuns:

Asta este poluție nocturnă. Cauta mai multe detalii despre asta, pe google

| Gnomzy a răspuns:

Salut,

Se numește poluție nocturnă, este un fenomen normal și comun în rândul bărbaților, în special în adolescență și în tinerețe. Aceasta poate să apară chiar și la bărbații mai în vârstă, în mod sporadic. Iată câteva explicații posibile pentru acest fenomen:
- Reglarea hormonală: În timpul somnului, nivelurile de testosteron cresc. Aceasta poate duce la stimularea glandelor sexuale și la eliberarea seminală în absența controlului conștient.
- Accumularea de spermă: Dacă nu au loc ejaculări regulate prin masturbare sau activitate sexuală, sperma se poate acumula în epididim, o structură situată în testicule. Aceasta poate duce la ejacularea în somn pentru a elibera presiunea acumulată.
- Vise erotice: Uneori, visele erotice pot să declanșeze ejacularea în somn. Creierul poate crea imagini sau scenarii sexuale în timpul somnului, care pot provoca o reacție fizică.
- Stres și anxietate: Factori de stres sau anxietate din viața de zi cu zi pot contribui la ejacularea în somn în unele cazuri. Stresul poate afecta echilibrul hormonal și potențialul pentru vise erotice.

Take care! happy

| BonciuTalent a răspuns:

Pentru ca esti cu una de vis