| Bikerul a întrebat:

Uneori ejaculez prin somn....de ce? si cum e posibil?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea involuntara din timpul noptii de obicei se produce in perioada varstei adolescentine din cauza activitatii hormonale foarte intense, sau pe fondul unor vise de natura erotica si sunt denumite/definite ca polutii nocturne. Ejacularea spermei in timpul noptii este numeit si ''vis umed'' si se poate intampla oricarui individ de sex masculin, fiind un mod de descarcare a energiei sexuale. Atata timp cat sperma nu este ejaculata prin act sexual sau autosatisfacere/masturbare, apar aceste emisii nocturne de sperma. In perioada adolescentei, polutiile nocturne se produc cu ceva mai des comparativ cu baietii care au depasit varsta majoratului, datorita activitatii hormonale mai intense, a unei tensiuni sexuale ridicate si a abstinentei sau a neinceperii vietii sexuale. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal la pubertate, din cauza viselor erotice si a erectiei cuculetului.

| Emilian65 a răspuns:

Aceste ejaculari involuntare din timpul notii sun normale la toti tinerii necasatoriti si care nu si-au inceput viata sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal, se numește "polutie". Caută pe Google.

| sweetangels a răspuns:

Pune-ti dop rolling on the floor

| andrey69 a răspuns:

Exact cum s-a spus ai mai sus, având o viata activa sexuală si făcând o pauza creieierul colaborează cu puta si asa te trezești ca ti ai dat drumu in somn;

| DragoselAjutorul a răspuns:

Se numește polutie nocturna. Asta ni se întâmplă la toți bărbațiiwinking

| Bikerul explică (pentru DragoselAjutorul):

Sa fiu sincer, e putin enervant, dar avand in vedere ca se spune ca totul este in regula, nu ma ingrijoreaza cu nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DragoselAjutorul):

Serios? Ai vorbit tu cu toti purtatorii de penis de pe intreaga planeta sa debitezi asa ineptie?