| sandulescu98 a întrebat:

De exemplu am facut sex cu prietena mea pe data de 9 si s-a rupt varful prezervativului..nu am apucat sa imi dau drumu in ea sau nimic de genul. dupa pe 11 am facut iarasi si varful rupt s-a lipit de prezervativul actual.ciclul i-a venit luna trecuta pe 28. daca luna asta nu vine trebuie sa ma astept la ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul a fost intretinut in a 12-a zi a ciclului menstrual insa afirmi ca in mod cert/sigur nu s-a produs ejacularea. In concluzie, intr-o astfel de situatie in care sperma NU ajunge in vagin chiar daca sexul are loc in perioada fertila rezulta ca formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Producerea unei sarcini se poate asemana cu prepararea unei papare/omlete (daca vrei sa mananci), si asa cum omleta nu se va putea prepara/pregati punand doar ulei in tigaie, fiindca pe langa ulei mai este neaparat nevoie de inca ceva si anume de ingredientul principal denumit OU. Tot asa este si cu sarcina, in afara unui OVUL VIABIL trebuie sa existe in mod obligatoriu si... SPERMA. Chiar daca poate exista o foarte mica posibilitatea de a se forma o sarcina, probabilitatea de a se si realiza este extrem de mica din cauza conditiilor existente de fapt. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| dinutu98 a răspuns:

Nu. nu trebuie sa te astepti la nimic. din moment ce nu ai ejaculat in ea nu ai la ce sa te astepti.

| BumBumZaur a răspuns:

Deci tu ai găsit vârful prezervativului rupt la două zile?!?!?!?! Ori schimbi marca de prezervative, ori o pui să se spele.

| Manolachi_George_1995 a răspuns:

Te dracul de pedofil!