| anonim_4396 a întrebat:

Deci am 18 ani si sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani, am hotarat sa facem sex dar eu vreau sa raman inca virgina. deci am ales sa facem anal n-am folosit prezervativ si la final a ejaculat si m-a atins putin in zona intima. m-am sters repede m-am dus acasa m-am spalat am facut treaba mica si m-am spalat cu apa si cu otet(asa am auzit ca se face) este posibil sa raman insarcinata? Daca da, asta s-a intamplat acum 3 zile, mai au efect pastilele?

24 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Eu n-as accepta niciodata sa fac anal. Daca nu vroiai vaginal, trebuia sa refuzi, ii spuneai ca inca nu vrei.
Cum te-a asteptat 3 ani,o putea face in continuare!
Si sexul anal,are riscuri, chiar mai mari.
Exista sanse micute, ca sperma sa fi ajuns in vagin, sa fi intrat in contact cu secretia ta vaginala, si...intr-un final sa se formeze ''bebelusul''.
Pana ai ajuns tu acasa,a durat ceva, spermatozoizi se raspandesc repede, si e nevoie doar de cateva secunde de neatentie ca sa se produca inevitabilul.
Pastilele nu mai au niciun efect!
Asteapta cateva saptamani, ca apoi sa faci cateva teste de sarcina, in zile diferite. Uneori si ele mai mint!

| greyhound a răspuns (pentru NoSmile):

Nu ti se pare ca exagerezi putin happy

| JessicaIoana a răspuns (pentru greyhound):

Maybe,scuze.

| Miriamm a răspuns:

Vina ta? Am vazut in raspunsurile pe care le-ai dat mai jos ca te tot invinovatesti. De ce sa fie VINA TA? E o chestie absolut normala, ai intretinut relatii sexuale, daca nu ai fost pregatita pentru dezvirginare, te-ai simtit pregatita pentru anal, pentru ca asa ai zis tu ca e mai simplu si "nu se vede".
Si in legatura cu sarcina, draga mea, inainte sa imi incep viata sexuala eram la fel de speriata din orice ca si tine. DACA NU TE-A PENETRAT IN VAGIN, NU EXISTA NICIUN RISC DE SARCINA!
Fii calma, nu te agita. Nu mai asculta toate tampeniile de pe aici pentru ca e viata ta si faci absolut ce vrei. Numai bine! Succes pe mai departe!

| JessicaIoana a răspuns (pentru Miriamm):

Multumesc,chiar m-ai inteles din cate vad! Multumesc mult.

| unarab40 a răspuns:

Foarte mica sansa sa ramai

| MadRabbiT a răspuns:

Sister! stai chill nu ramai gravida, si un sfat mic de la mine you have to do the damn thing! ai sa infunzi canalul si el o sa se sature de tunel!

| grab a răspuns:

Ai grija cand o sa treceti la sex oral sa pui plapuma in cap sa nu va vada Dumnezeu! Da?! happy

| JessicaIoana a răspuns (pentru grab):

Hm,de ce sa nu vada? Am aproape 18 ani, altele fac asta de la varsta mult mai mica.

| grab a răspuns (pentru JessicaIoana):

Nu ma intreba pe mine de ce sa nu te vada Dumnezeu... intreaba-l pe ala care a scris ghidul de spovedanie... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai nimic fata atata timp cat nu a ejaculat in tine, nu doare ce faci tu? ti-ai pus intrebarea de ce nu te-a asteptat pana cand vei fi tu pregatita sa faci dragoste?

| JessicaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost si decizia mea nu m-a obligat. nu m-a durut asa rau, a fost bine stiu ca am gresit si nu se va mai intampla pana nu ma simt pregatita, dar subliniez n-a fost vina lui!

| anonim_4396 explică (pentru JessicaIoana):

Ok, sa ne scrii cum o mai duciwinking

| JessicaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Da o sa va scriu, acum sunt mult mai bine m-am linistit.

| lolium a răspuns:

Dar tu nu mai esti virgina draga mea din moment ce ai facut asta.
ar trebui sa te gandesti serios daca nu cumva te foloseste

| JessicaIoana a răspuns (pentru lolium):

Nu ma foloseste. poate s-a inteles gresit,a fost vina mea, decizia mea, oricum pe viitor o sa ma gandesc mai mult, inainte sa se intample nu te gandesti la riscuri sau asa dar dupa. cum s-ar zice m-am invatat minte, cand o sa fiu pregatita o sa se intample.

| NickName01 a răspuns:

Eşti deplin îndreptăţită să-l faci să aştepte până la casatorie. Este un atu prin care lui îi câştigi respectul (în caz contrar cedarea din partea ta ar fi pentru el motiv de pierdere a respectului şi entuziasmului, de îndepărtare).

Este un atu prin care scapi de cei cu intenţii neserioase, oricât de mult ţi-ai prinde urechile, oricât de mult ai ţine la el, dovada supremă de iubire pentru cel care va fi într-o zi soţul tău...

Păcat că pentru nevoile lui fiziologice ţi-a făcut "un anal"... sad probabil te iubeşte "enorm" dacă te-a supus la aşa ceva... sad

| JessicaIoana a răspuns (pentru NickName01):

Dar nu am zis pana la casatorie. am zis pana implinesc 18 ani si chiar ma iubeste, el nu m-a obligat a fost greseala mea.

| NickName01 a răspuns:

SA NU FACI În nici un caz COMPROMISUL DE A TE DEZONORA!
Viitoarea ta familie nu va avea un lucru mai scump decat demnitatea ta!

Nu vei câştiga, ci îţi vei pierde atuurile care CONTEAZĂ CU ADEVĂRAT LA O FATĂ!

O singură şansă există de a feri persoana vulnerabilă (femeia) de a fi folosită "temporar" pentru ceea ce are de oferit fizic, pentru a fi abandonată ulterior ca un obiect de "redusă folosinţă" intimă.

Iar acea şansă este IUBIREA – Iubirea de sine: ca ea să se iubească pe sine mai mult decât ar fi posibil să iubească un bărbat. Dacă nu o va face, soarta "obiectului de unică sau redusă folosinţă" o aşteaptă!

Dacă ea nu va avea milă de FERICIREA, de VIITORUL ei, de viitoarea ei FAMILIE, NIMENI altcineva nu o va face! Cu atât mai puţin cel care îi cere ca ea să renunţe la cel mai mare "atu" al ei, pentru ca el să-şi descarce nevoile fiziologice pe acel "atu".

Acel "atu", cel de care va depinde în cea mai mare parte viitorul familiei ei este:
ONOAREA ei, DEMNITATEA ei – adică "exclusivitatea intimă" de care soţul ei va avea ontologică nevoie, fiinţială pentru identitatea lui sufletul iubitei sale...

| NickName01 a răspuns:

Cu ceva timp în urmă, dacă fata nu-şi păstra demnitatea, nu o mai lua nimeni, toată viaţa. Astăzi vremurile s-au schimbat dar, motivul pentru care în trecut nu o mai lua nimeni de soţie, astăzi este cel care destramă mai târziu familia.

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Dumnezeu a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii!

Ceea ce vrei să faci tu, nu este bine! Peste ceva timp, căsătoria va avea nevoie ca de aer de ceea ce tu vrei să pierzi acum... sau îţi imaginezi că el şi-a propus să crească 10-15 ca apoi să te ia? Ce să mai ia că el e sătul atunci de tine.

Majoritatea relaţiilor în care cei doi "consumă" relaţia şi stau împreună un timp mai indelungat înainte de "dorita" căsătorie, nu mai au nici o şansă să ajungă la ea!

Păcatul desfrânării nu stă degeaba! Murdăreşte sufletele, încât chiar şi cel mai decăzut depravat îşi doreşte ulterior altceva decât o "victimă" umilită a imoralităţii...

| NoisyDream a răspuns:

Data viitoare faceti oral dupa anal sa vezi acolo placere fara riscuri!

| Raul5765578 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu tea penetrat in vagin

| Coman_Valentin_1990 a răspuns:

Nu deci poti sa stai linistita.

| ovisx a răspuns:

Nu ai cum sa ramai daca nu ai avut contact sexual direct, adica in dodoasca laughing