| cristina_6683 a întrebat:

deci...Am o problema si as avea nevoie de ajutor. De ceva timp un tip cu 4 ani mai mare vine la mine. vorbim si chestii din astea normal. acum trei dati cand a venit mi-a spus ca el chiar a inceput sa tina la mine si ma pupat pe buze de doua ori cand a plecat si mi-a spus ca daca as fi fost mai mare chiar sar fi pus cu mine. acum doua dati cand a venit la mine m-a intrebat care e melodia mea preferata si i-am aratat-o pe ipod. si dupa el mi-a dat parul peste ureche si m-a sarutat. dupa sa oprit si mi-a spus sa ma intind. si dupa am continuat sa ne sarutam si cand a plecat ne-am pupat pe buze odata. ultima data cand a venit amandoi stateam intinzi si ne uitam pe ipodul meu si el dupa ma pupat prima data pe obraz si dupa ne-am sarutat. dupa el ma intors cu spatele la el si ne tineam in brate si dupa a plecat si bineinteles ne-am sarutat cand a plecat...

el mi-a spus ca nu vrea sa mai spun la nimeni ca el vine la mine sau din astea sau ca ne-am sarutat deoarece nu prea vrea sa afle lumea despre asta...

acum cateva zile am vorbit cu el si mi-a zis ca pentru el nu insemn nimic, si ca m-a sarutat cand a venit acasa la mine doar pentru ca s-a gandit sa faca o ciutanca fericita. mi-a spus ca atunci cand m-a cunoscut avea doua optiuni : ori sa incerca sa ne imprietenim si sa imi dea o sansa, ori sa imi zica sa il lasa naibii in pace.

si mi-a zis ca acum doua optiuni : ori distrugem orice prietenie dintre noi si nu mai vorbim nimic, ori mai ramanem prieteni si nu spun nimanui ca el a venit si ca ne-am sarutat si din astea. si i-am spus ca bine sa mai ramanem prieteni.

ce credeti ca inseamna faptul ca acasa la mine m-a sarutat si dupa mi-a zis ca afacut-o doar ca sa faca o ciutanca fericita?

si acum cateva zile mi-a zis ca ar prefera sa nu prea mai vedem deloc si ca ar prefera sa il evit daca il vad. a zis si ca a cunoscut o tipa. si ca acum are o adevarat prietena si ca nu mai are rost sa ne vedem.
si dupa mi-a zis sa nu imi fac griji ca voi avea foarte multi prieteni in viitor. si daca sa ne mai intalnim odata la mine si sa vorbim mai explicit.
si mi-a zis ca ar prefera sa ramanem prieteni

ce ar trebui sa fac acum? adica eu chiar il plac si habar nu am ce sa fac.

adica tare as vrea sa pot sa dau timpul inapoi :love struck

help please puppy dog eyes dau fundita kiss

P. S: eu am 12 ani si el 16

5 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Tu esti o naiva... iar el a observat asta si ii place sa se joace cu tine...lasa-l ca nu e de tine vezi-ti de copilaria ta mai bine si lasa baietii pe mai tarziu ca esti prea micuta si ei sunt niate profitori.

| Pedala a răspuns:

Deci voi 2 ori sunteti veri, ori te vrea pentru ipod. Grija mare

| alone a răspuns:

C cretin sa-si bata joc t tine in halul asta sti c ar tr sa faci sa uiti ca exista adica nu inteleg cum d a putut sa-ti spuna toate astea? a incercat sa profite d faptul ca esti mica si naiva imbecil om...

| Ciresikaaa a răspuns:

Doamne ce prost, lasa-l mai fata ca isi bate joc, deci acum te saruta, minten : nu m-ai vreau sa fim prieteni, sau ca sa nu spui la nime, lasa-l naibi m-ai sunt si alti baieti, uital iesi cu prieteni asculta muzica, fa lucruri amuzante si m-ai mult invata ca avem scoala, sper ca ai inteles ceva daca da funda plzz:*

| KrisTheTiger a răspuns:

Uite thea sincer nu stiu ce sa-ti spun adica cre ca el doar si-a batut joc de tine.Nu vreau sa ma intelegi gresit cred ca iti place de el dar parerea mea despre asta este ca el doar a luat-o asa ca pe o aventura nu ca pe ceva serios.Sincer daca as fi in locul tau l-as uita si l-as evita. Nu merita efortul sunt convinsa ca e sa gasesti alt baiat mai dragut si care sa te valorifice asa cum meriti.