| cristina_6683 a întrebat:

Hello TPU. Am o problema si as avea nevoie de ajutor. De ceva timp un tip cu 4 ani mai mare vine la mine. vorbim si chestii din astea normal. acum trei dati cand a venit mi-a spus ca el chiar a inceput sa tina la mine si ma pupat pe buze de doua ori cand a plecat si mi-a spus ca daca as fi fost mai mare chiar sar fi pus cu mine. acum doua dati cand a venit la mine m-a intrebat care e melodia mea preferata si i-am aratat-o pe ipod. si dupa el mi-a dat parul peste ureche si m-a sarutat. dupa sa oprit si mi-a spus sa ma intind. si dupa am continuat sa ne sarutam si cand a plecat ne-am pupat pe buze odata. ultima data cand a venit amandoi stateam intinzi si ne uitam pe ipodul meu si el dupa ma pupat prima data pe obraz si dupa ne-am sarutat. dupa el ma intors cu spatele la el si ne tineam in brate si dupa a plecat si bineinteles ne-am sarutat cand a plecat...

el mi-a spus ca nu vrea sa mai spun la nimeni ca el vine la mine sau din astea sau ca ne-am sarutat deoarece nu prea vrea sa afle lumea despre asta...

acum cateva zile am vorbit cu el si mi-a zis ca pentru el nu insemn nimic, si ca m-a sarutat cand a venit acasa la mine doar pentru ca s-a gandit sa faca o ciutanca fericita. mi-a spus ca atunci cand m-a cunoscut avea doua optiuni : ori sa incerca sa ne imprietenim si sa imi dea o sansa, ori sa imi zica sa il lasa naibii in pace.

si mi-a zis ca acum doua optiuni : ori distrugem orice prietenie dintre noi si nu mai vorbim nimic, ori mai ramanem prieteni si nu spun nimanui ca el a venit si ca ne-am sarutat si din astea. si i-am spus ca bine sa mai ramanem prieteni.

ce credeti ca inseamna faptul ca acasa la mine m-a sarutat si dupa mi-a zis ca afacut-o doar ca sa faca o ciutanca fericita? sad

P. S: eu am 12 ani si el 16

5 răspunsuri:
| andreea_9470 a răspuns:

Eu zic ca nu ai facut bine ca ai acceptat sa fiti prieteni din nou.sincer in locul tau ii dadeam si doua palmi dupa ce mi-a spus.adica daca te-ar placea nu ar vrea sa va intalniti pe ascuns

in fine. e clar ca ai fost doar o distractie pentru el si pun pariu ca daca mai mergea inca de cateva ori la tine.incerca si altceva.si te convingea la cat de naiva esti

deci nu are rost sa iti mai faci sperante cu el.lasa sa-si bata joc de altele nu de tine

pupiki

andreea

| IrenneDrt a răspuns:

Am mai intalnt cazuri din astea. Dupa ce ca ti-a spus ca te-a sarutat doar ca sa te faca fericita tu ai mai vrut sa ramaneti prieteni?! ciudat, un astfel de om nu merita.Normal ca nu te'a sarutat doar pentru a te face pe tine fericita.cand saruti pe cinevaai un sentiment frumos, bineinteles ca nu a vrut sa recunoasca. vroia sa para tipul acela responsabil iar tu acel copil de 12 ani pe care te saruta si te amageste cand vrea oh go onSfatul meu e mai intai sa aflii de la el (posibil sa nu iti spuna adevaraul) daca chiar simte ceva pentru tine, iar in cazul in care spune nu. ii poti spune ca nu esti doar un copil de 12. papusa lui si ca nu te-a amagit deloc ba ca ai mai avut parte de astfel de oameni ca el:p totul e sa ii inspiri o incredere care probabil ca el nu stia ca exista la o fata de 12 ani.Si eu am o poveste asemanatoare:eu am 13 ani iar el 19, si ne'am iubit foarte mult insa ne'am despartit pentru ca el credea ca sunt doar un copil fraier pe care il pacaleste.adica ma face sa sufar dupa el. el inca tine foarte mult la mine.eu i'am spus ca gandesc mult mai matur decat crede si sa nu ma mai caute ca nu sunt papusa nimanui. Ai face bine sa faci la fel, te descurci tu, esti fata desteaptawinking
Incearca sa il uiti.peste cativa ani va vrea sa se clce cu tine si apoi sa iti spuna ca a vrut doar sa te faca pe tine fericitaoh go onma rog.
te descurci:*pup mult noroc si nu uita:increderea de sine e totulwinking

| perro12 a răspuns:

Hmmm tot ce a vrut este o mica distractie happy ...cred ca se plictisea. Ceva obisnuit pentru uni baieti...merg,se uita, fac sperante si pleaca happy. Ceva serios nu este 100%, mai bine-l uiti se juca doar cu sentimentele tale si poate a vrut si alte lucruri care sunt obisnuite la un baiat de 16 ani sa doreasca happy.
Nu incerca sa mergi dupa el ii va oferi o satisfactie mai mare happy.
A fost ceva trecator de aceea poti trece si tu usor peste asta...nu este singurul baiat pe lume, sunt multi si mult mai buni decat individul happy, cauta si vei gasi.

HF

| Kitty a răspuns:

Draga mea, asa-s baietii de varsta asta. Nu trebuie sa ii iei mereu in serios pentru ca putine lucruri sunt adevarate la ei. Isi aleg prietenele doar dupa felul in care arata, iar daca nu le place... alta! fara resentimente. Iar prin felul in care s-a comportat cu tine cand a venit la tine... voia sa te incerce sa vada cum reactionezi, sa se distreze un pic. Nu cred ca e ceva serios. Eu as zice sa-l lasi in pace si sa nu ii mai dai satisfactia ca nu vei spune la nimeni. E treaba ta acum cui spui si daca spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cu capu copila ai 12 ani! Doamne. mai intai vezi-ti de scoala uitete pe text la greselile tale... iar apoi incearca sa iti dai seama ca isi bate joc de tine.sad