| anonim_4396 a întrebat:

Deci, eu nu le inteleg pe pustoaicele de 13 - 14 ani, care se lauda ca au iubit mai mare de cat ele si ca nu mai sunt virgine, sau ca se masturbeaza cu fel si fel de obiecte, wtf, n-au ce face altceva la varsta lor, serios acum. Eu am 15 ani si sunt virgina si nici nu am iubit, pentru ca nu simt nevoia, toate la timpul lor, imi place sa ma distrez si sa ma bucur de ani mei, nu sa plang ca tembela dupa un baiat si sa intru in depresie sau sa regret ca nu mai sunt virgina happy Si cand aud ca deja sufera din dragoste mi se pare penibil, sincer.De ce vor sa para mai mari de cat sunt? Voi ce parere aveti despre aceste fete? straight face. Astept pareri :*

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna.
Ele considera ca cei mai mari sunt mai seriosi, mai maturi, mai rai, mai golani. Ca doar asta le place pustoaicelor. Daca unul de 20 ii propune ceva uneia de 14 ani, ea va accepta. O va prostii si o va juca dupa mana lui.
Aceste fetite sunt iesite din cuvantul parintilor, considerand ca daca mama sau tatal ii spune nu iesi in oras pana la ora "cutare", ele urgent baga ideea de "vai, am parinti rai, comunisti, demodati". Si asta pentru ca vad in anturajul lor fete care nu tin cont de parinti, fac ce le taie capul... mai pe scurt actuale pustoaice, viitoare dame de companie.
Aici intervine si educatia primita de la parinti, severitatea si toate cele. Daca un parinte lasa dupa un copil ( asa cum o face in prezent ), atunci nu stiu unde vom ajunge. Dupa parerea mea niciun copil nu ar mai iesi din cuvantul parintilor daca acestia s-ar impune mai mult, ar fi mai severi si autoritari. ( Bineinteles, ca si exemplu fetele mentionate de tine in intrebare)
Acum nu zice nimeni ca mereu trebuie sa facem ce zic parintii, avem nevoie si noi de putina libertare si intelegere din partea lor. Insa nu abuzam de asta si nu o luam pe cai gresite. Oricum, pustoaicele respective accepta orice propunere ori din naivitate, ori din placere. Si crede-ma, nu regreta, le place.
Cat despre suferitul din dragoste, sunt doar niste exagerari, dramatizari... pe care nu trebuie sa le bagam in seama... copilarii chiar.
Referitor la tine, felicitari ca nu ai luat-o pe cai gresite si nu te-ai prostit. Mentine-te tot asa! O sa vezi ca nu vei regreta mai tarziu si o sa ai destul timp pentru toate.

Ai grija de tine si nu te schimba draga meahappy.

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ce parere mai pot sa am cand e plina lumea de atatea,, imperfectiuni,, dar pot spune ca ceea ce fac acum vor regreta mai tarziu cand se vor coace la minte si isi vor da seama cat de mult au gresit, in legatura cu tine, tin sa-ti spun ca te apreciez pentru cum gandesti

| Laura a răspuns:

Nici tu nu ești mai deșteaptă.

| BlaaBlaa a răspuns (pentru Laura):

Te incadrezi si tu in aceasta categorie de fete? Si sa stii ca pe langa aceste fete care isi bat joc de copilaria lor, sunt mai desteapta. Asa ca te rog nu mai comenta happy O zi buna sa ai.

| Laura a răspuns (pentru BlaaBlaa):

Nu mă încadrez. Dar tu ești cel puțin la fel de penibilă ca ele. Vrei doar să ieși în evidență după clișeele gen "am nu știu cât de puțini ani, nu-mi place generația mea, nu mă cred mai deșteaptă decât alții dar totuși sunt, viața-i greu și dificil, admirați-mă!". Nu ești specială.

| BlaaBlaa a răspuns (pentru Laura):

Nu ma cred speciala si nici nu vreau sa ies in evidenta, am pus si eu o intrebare, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma faci penibila. straight face

| h3r a răspuns (pentru BlaaBlaa):

Nu baga in seama rautatile.
Daca tu consideri ca esti "speciala", atunci esti.
In plus, doar esti mandra de tine.

| Metempsihoza a răspuns:

Copilele astea cred in povestile cu unicorni roz si iubiri minunate dintre printi si printese, nu constientizeaza ca acei tipi mai mari ca ele doar profita de inocenta lor si le baga in pat si ca la primul impediment cauta alta. De tine e foarte bine, evita sa ai astfel de fete in anturaj ca nu are rost sa-ti bati capul incercand sa vezi ce-i cu ele.

| Cigαяєttє a răspuns:

Sinceră să fiu sunt de acord cu tine, mi se par penibile copilele astea.în loc să-și trăiască copilăria și să se distreze cu amicii, preferă să-și facă un 'iubit' cum îl numesc ele, și să facă sex, pentru că, au auzit și ele la alții și vor să se laude c-au făcut asta, sunt patetice, și din cauza unor copile ca ele, țara noastră va ajunge destul de rău.happy

| IonutPutinica a răspuns:

Niste idioate laughing, ok serios acum, ele cred ca acei tipi de 18-19 chiar 20 de ani tin la ele, vor doar sa profite de ele, serios vad sute de cupluri din acestea zilnic, dar nu am vazut niciodata o fata de 20 ani cu un pusti de 13, nu le mai baga in seama happy, pot sa se laude cat vor, peste cativa ani se stie ce o sa lucreze aceste fete.

| neutrino a răspuns:

Fiecare om are telul lui.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Sunt proaste si se grabesc sa para mai mature decat sunt dar de fapt nu sunt deloc pentru ca matur nu inseamna sa-ti incepi viata sexuala devreme si sa te mai si lauzi cu asta (asta e prostie curatlaughing) matur inseamna sa ai minte cea ce se gaseste mai rar la un adolescent din pacate, la 13-14 ani inca te mai joci cu papusile
p.s. traieste-ti copilaria ca numai una ai si dupa vei regreta

| BlaaBlaa a răspuns:

Faza este ca nu ma deranjeaza, ma mandresc cu ea. Mai uita-te odata peste ce am scris. Si ai sa vezi ca ma deranjeaza comportamentul acestor fete. happy
Gandeste-te de 2 ori inainte sa scrii. O zi buna sa ai. happy

| SkizoMetal a răspuns:

Ok, am 14 ani şi pe lângă astea mă consider normală. Adică, mi-e ruşine să fiu de aceeaşi vârstă cu aceste curve. Nu înţeleg de ce ar vrea să pară mai mari decât sunt. Şi ce nu înţeleg este de ce se combină cu ăştia care au 18 sau 20 de ani. OK, trecând peste faptul că nu le înţeleg deloc, astea sunt tâmpite. Şi curve. Şi aş mai continua dar mă opresc.

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Asa am si eu o colega are 14 ani se e gravida ca sia traso cu unu de 17 (curve) si acum de vreo 2 sap sia traso cu alti 2

Răspuns utilizator avertizat
| knoxfcsb a răspuns:

Asa sunt cele din ziua de azi nu ai ce sa le faci si cu masturbarea aiurea hai mai faci un sex virtual da la caterinca dar deja pe ele le excita si cuvintele

| Fill0 a răspuns:

Bunahappy
Inca nu'si dau seama ce fac,nu trebuie sa le criticam, este viata lor, sa faca ce'or vrea, oricum o sa le para foarte rau.
Inca nu stiu ce'i aia iubireoh go on
In fine, sunt de acord cu tine...

| Larissee22 a răspuns:

Eu am o colegă de 14 ani si acum e gravida că şi'o tras'o cu vre'o 3 şi nu stie care e tatăl copilului acum oh go on jeguri de oameni happy