| DeeLiTe a întrebat:

Sunt baiat, dar cunosc o fata apropiata de familie care are 20 de ani si e inca virgina, intrebarea mea este... oare ea nu simte nevoia sa faca dragoste? Se masturbeaza?

Răspuns Câştigător
| Seba2013 a răspuns:

Normal, ca si ia simte nevoia, ca daca nu ar fi asexuala.
Si asta ar insemna sa aiba probleme.

Acesta nevoie, nu o simte, pentru ca fata are o putere rationala.

Acesta putere rationala, este diferita de puteresa acesta a instintului.

Nu stiu cum sa iti explic.

Noi oamenii suntem asa ca animalele, cu instinte.
Acesta nevoie a sexului se gaeste aici.

Traba este ca noi oamenii, nu suntem doar animale....suntem si rationali.
Acesta putere a ratiunii, poate sa controleze instintele.

Ei bine fata, a invatat, sa isi controleze instintele, cu acesta putere.

De exemplu:
Ia nu isi face fantezii nerealiste.
Crede in Dumnezeu.
Stie sa gandeasca, in asa fel incat sa nu ii apara sentimente romantice, care ii creaza dorinte.

Si isi mai dau un exemplu.
Nu toti care, simt manie, omoara.
Mania acesta, se poate controla.
Asa se intampla si cu sexul.

A doua optinune, este ca fata ar putea sa o faca din curiozitate.
Insa daca fata nu este curioasa, si este destul de matura, nu se lasa influentata de acesta conceptie.

14 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
E diferenta intre o virgina si o alta fata care si-a inceput viata sexuala. Fata virgina nu simte atat de mult nevoia sa faca sex, precum simte o fata care si-a inceput deja viata sexuala.
Cand incepi ceva, e greu sa te mai opresti. Dar fiind virgina, nu stie ''gustul'' si nu prea o intereseaza.
Daca se masturbeaza sau nu, doar ea stie.

| Aasdfghj a răspuns:

E problema ei ceea ce face cu viata ei. Daca esti asa curios, intreab-o. happy
Poate nici nu e virgina. Nu trebuie sa dea raportul parintilor si vecinilor daca mai este sau nu.

| Drolja a răspuns:

Toate fetele se masturbează, unele bine, altele nu ştiu.
Toate femeile simt nevoia să facă dragoste, unele se masturbează şi când fac dragoste.
Dacă nu a făcut sex, înseamnă că nu a avut oportunitatea. Sau dacă a avut-o, el era un boschetar, şi l-a refuzat.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De masturbat se masturbeaza sigur, vrei sa o abordezi si sa o dezvirginezi? o sa ai nevoie de rabdare si perseverenta. Intai apropie-te de ea ca sa ii castigi increderea, nu o grabi, organizeaza o cabana intr-un weekend si invit-o si pe ( ca sa dai si mai bine spune-i ca poate chema 2 prietene de-a ei cu ea ca sa nu fie singura, de obicei fetele se "sperie" de cabane cu baieti si "le e frica" sa vina singure). odata pus la punct cabana, mergeti acolo mancati beti, si cand se lasa seara iar beti, ii dai de baut pana se face muci si treci la treaba. iti urez succes si inarmeaza-te cu multa rabdare. aiurea la 20 de ani virgina, e urata?

| DeeaMarry a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Felicitari!
Tocmai l-ai sfatuit cum sa o violeze "elegant"!

Revenind la intrebare.
Daca simte nevoia asta, pur si simplu si-o controleaza. Poate nu are cu cine. Ar trebui sa il ia pe primul de pe strada? Sau poate are cu cine dar nu vrea sa isi asume riscurile si grijile pe care le presupune inceperea vietii sexuale. Crede-ma ca astea pot cantari mult mai mult decat nevoile fizice. Desigur, in cazul unei persoane rationale.

| BadAngel3 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sti ca tu tocmai l-ai sfatuit cum sa o violeze,, frumos '', nu?! Unde iti este mentalitatea? Ai minte macar? Nu cred. Pentru ca daca ai avea nu ai sfatui pe cineva in asa hal. Auzi..sa o imbete si sa se culce cu ea...VIOL..daca nu stiai asta.

Nu ma mira.Nu mai raspunsuri din astea dai. Creierul tau nu functioneaza.Numele tau spune totul.

| h3r a răspuns:

Chiar așa tare te macină curiozitatea? Poate nu e și preferă să nu ofere detalii, poate e, iar asta e strict problema ei. Doar pentru că știi un aspect, nu înseamnă că deja cunoști toate detaliile din viața ei, de ce mai e virgină sau nu...

| Alcyon a răspuns:

Sincer, e problema ei. Ce te intereseaza ce face ea in intimitate? E posibil sa simta nevoia dar sa n-aiba cu cine (poate ca e mai pretentioasa), e posibil sa aiba cu cine dar sa nu se simta pregatita, e posibil sa vrea s-o faca doar dupa casatorie, e posibil sa nu fie interesata momentan de o relatie (poate e mai studioasa sau a avut o deceptie) etc. Dupa cum vezi, exista n variante.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

De unde stii prietene ca tipa e virgina? Din presupunerea ta si din barfe? Poate femeia vrea ceva bun si nu se incurca cu deal'de voi.Iti zic sa nu presupui, ai putea avea surprize nebanuitewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde știi tu că e încă virgină? Poate nu are cu cine să facă asta.

| Kriss96 a răspuns:

Nu inteleg de ce voi, masculii, credeti ca e atat de normal sa simti nevoie de a face sex (ca sa zic cuvinte cu f) ca un catel in calduri. Numai voi simtiti asa.
Femeile sunt ceva mai rationale. Viata nu inseamna dezvirginare la 14, nici la 18, nici la 20. Daca a stat asa pana acum inseamna ca pur si simplu gandeste.

| BadAngel3 a răspuns:

De unde sti ca nu mai e virgina? happy Poate ca nu vrea sa spuna la nimeni. Sau daca chiar este asa cum spune, inseamna ca ori nu a vrut sa isi inceapa viata sexuala ori nu a gasit persoana potrivita pentru asta.

| DeeLiTe explică:

Mai oameni buni, apreciez raspunsurile voastre, dar nu am dat de inteles nicaieri precum ca eu as vrea sa o dezvirginez, o cunosc de cand era copila si se juca cu papusile, fata e virgina, e in primul an la facultate, se bazeaza f mult pe invatat..eram doar curios daca fetele de genul ei se autosatisfac...atat.

| Kitsune92 a răspuns:

Daca nu mai e virgina cum zici tu, eu zic ca asteapta persoana potrivita cu care sa-si inceapa viata sexuala sau probabil nu mai e si nu a dat raportul nimanui.