| catutzza a întrebat:

Deci nu mai stiu ce sa fac,m-am indragostit de iubitul celei mai bune prietene,tin la ea dar ei n mai sunt impreuna,ea este cu altu` dar baiatul de care imi place inca se mai saruta cu prietena mea,se ia in brate.si el nu stie ca este cu acel baiat pe care nu il suporta, il iubesc crying

Răspuns Câştigător
| Deliazxcvbnm a răspuns:

exact in aceeasi situatie am fost si eu, identica, numai ca eu am fost fata care era cu cei 2 straight face, pana la urma m `am despartit de baiat pentru prietena mea dar el tot la mine tinea asa ca relatia lor a durat foarte putin straight face iar eu cu prietena mea ne-am certat straight face! ar trebui sa discuti cu prietena ta si sa vezi daca mai tine la el :X si sa ii explici ca il iubesti :*! fundita :X puppy dog eyes?

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu iti sugerez sa vorbesti cu prietena ta si sa vezi ea ce parere are. In primul rand, ea ar trebui sa aleaga... ori fostul, ori actualul. Vezi ea ce parere are despre faptul ca tu il placi pe fostul ei.

| XXXL a răspuns:

Nu ai 10 ani dar ai 14 ai scris, scumpa mea copila daca nu scriai desteapta ramaneai, eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani si tot m-au considerat vecinii si prietenii o curva si crede-ma ca nu ma simteam bine cu toate ca sunt si acum cu preietenul de-atunci si acum cand imi aduca minte imi provoaca o stare de dezgust, vezi-ti de carte ca eu tare m-am chinuit pina am terminat o amarata de facultate la seral, de dragoste si sex o sa ai parte toata viata daca stii sa ti-o traiesti

| Natashha a răspuns:

Fii serioasa, cati ani ai, 14?!
Daca ai tinut macar 1 data in viata la prietena ta, lasa-i iubitul, chiar daca e fost.
Nu te poti numii "cea mai buna prietena" daca ii sapi groapa pe la spate.
Iubire? ai invatat tu undeva ce e iubirea? aia nu e iubire, ci atractie fizica, sexuala...
Chiar daca ai 10-13 sau 17 ani, revino-ti.Nu sunt cu stilul BFF sauBF sau "cea mai buna prietena", dar lasa sentimentalismele astea uitate si gandeste-te ca poti sa gasesti si alti baieti in afara de iubitul fetei aceea...

| catutzza explică:

Am 14 dar lasa ca tine

| PsihinG a răspuns:

Situatia ta e cam complicata. Daca este cea mai buna prietena a ta, vorbeste cu ea despre sentimentele tale fata de fostul ei prieten, daca iti este prietena adevarata v-a intelege si te v-a sustine daca ea are o relatie cu altcineva. Mai greu o sa fie cu baiatul in cauza.
Daca el inca mai tine la prietena ta o sa-i fie destul de greu sa accepte sa se desparta de ea.
Tu poti sa-l consolezi si poate asa te vei apropia de el. Bafta.

| mafiotuXXL a răspuns:

Domne ma ce Copi noi la 10 ani ne jucam. nu umblam dupa fete laughing acum so schimbat gata joc ai prietena la 8 ani. mai este copilaria cum eram eu cand erem mic laughing acum da-i pace fa cum vrei sau cum sunt eu nepasator nu imi pasa.winking Bafta

| ganksterul1123 a răspuns:

Pai spune-i acelui baiat ce ai vazut si demonstreazai ca il iubesti

| costyn88 a răspuns:

Eu zic sa-l abordezi pe tip sa ii spui ca iti place de el si ca prietena ta nu mai tine la el are pe altcineva iar el isi pierde timpul crezand ca mai are vreo sansa la ea.In alta ordine de idei tu poate te gandesti ca o sa fi vazuta de prietena ta ca un sifon pentru ca te-ai dus sa ii spui lui de relatia ei cu acel baiat dar pune-te in locul lui, tu nu ai vrea sa stii daca cineva te inseala? eu cred ca da si daca baiatul vede ca tu tii la el si ii vrei binele poate da o sansa si unei relatii cu tine.Eu unul as aprecia sa vina cineva sa imi zica asta, sper ca te-am ajutat.Ai grija de tine mult succes.